Viktoria Plzeň dál mohutně posiluje, koho přivedla tentokrát?

i Foto: fcviktoria.cz
                   

Letošní sezóna plzeňské Viktorce určitě nevycházela podle představ. Ačkoli se tým dokázal z druhého místa v tabulce probojovat do nadstavbové části domácí soutěže o titul a vystupoval také v evropských soutěžích, mnozí fanoušci mu vyčítají nepříliš působivý herní projev a více než o výkonech jednotlivých hráčů na hřišti se v médiích hovoří o skandálních  výrocích rozhodčích na adresu jejich soupeřů. Právě proto se vedení klubu v čele Adolfem Šádkem rozhodlo přivést hned několik neokoukaných tváří, které by měly týmu dodat nový impulz pro nadcházející ročník. Kdo se v posledních dnech Viktorce upsal a na kolik si přijde?

Přichází fotbalista, který v Olomouci patřil k největším oporám

Vedení úřadujících mistrů z Plzně se již loni snažilo získat defenzivního záložníka Lukáše Kalvacha z Olomouce. Tehdy ovšem jednání z blíže nevysvětlených důvodů selhala. Druhé vábení jednoho z nejslavnějších tuzemských klubů současnosti už bylo ovšem vyslyšeno. Třiadvacetiletý fotbalista, který po celou sezónu patřil mezi nejlepší hráče v kádru Sigmy, se prý stěhuje na Západ Čech. Velice štědrá nabídka, se kterou Viktorka přispěchala, se jednoduše nedala odmítnout, což potvrdil i hráčův agent Roman Brulík:

„Registrujeme eminentní zájem Plzně, která je za Lukáše ochotna zaplatit na české poměry velmi nadstandardní částku.“

Můžeme pouze spekulovat, jakou sumu vedení západočeského velikána za Kalvacha zaplatí. Podle dostupných informací ovšem ještě loni nabízela kolem dvaceti milionů. Po úspěšném ročníku se dá předpokládat, že cena mladého záložníka ještě vzrostla.

Vedení Olomouce potřebuje naplnil pokladnu

Zastupitelé olomouckého klubu již dříve oznámili, že v letním přestupovém období hodlají pustit jednu z velkých současných opor. Důvod je jednoduchý – kdyby tak neučinili, nedokázali by naplnit rozpočet na příští rok. Los tedy padl na Lukáše Kalvacha, díky kterému se nijak bohatý klub opravdu zahojí. Kalvach do kádru Plzně přichází jako inteligentní středopolař, který vyniká v osobních soubojích a obranná hra mu taktéž není cizí. Skvěle čte hru a rozdává jednu přesnou přihrávku za druhou. Limituje jej však rychlost. Že by nástupce Pavla Horvátha?

V poslední době se hovoří o odchodu plzeňského Patrika Hrošovského a skloňují se i další jména ze středu záložních řad Viktorky. Například Tomáš Hořava vypadl ze základní sestavy, takže jeho další budoucnost ve službách Plzeňanů není vůbec jistá. Pokud by stejně jako Hrošovský zamířil hledat štěstí jinam, měl by mladík z Olomouce částečně zaplnit vzniklou trhlinu. Podaří se Kalvachovi prosadit? Určitě má k tomu jen ty nejlepší předpoklady.

Foto: fcviktoria.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články