VIDEO: Byly světlice při šlágru a na Spartě přes čáru? Neuvěříte, jaké peklo předvedli fanoušci Željezničaru Sarajevo a Belgrana

Víkendový šlágr Plzeň – Slavia byl kvůli kouři ze světlic na čas přerušen. Zkuste si ale porovnat situaci z české ligy s tím, co dokáží fanoušci v Bosně nebo v Argentině.

i Zdroj fotografie: Atlético Belgrano
                   

Pyro není zločin, křičí často fotbaloví fanoušci. Někomu se světlice a dýmovnice na stadionech líbí, pochopitelně ale má pyrotechnika i své odpůrce. Brankářská ikona Sparty Jaromír Blažek patří do prvního tábora. „Hezky to vypadá. Nevadí mi to, proč by mělo? Tedy pokud mi to nebouchne za zadkem,“ prozradil gólman v podcastu Sparťanské noviny.

Na české scéně je sice pyro na stadionech zakázané a kluby za něj platí pokuty, přesto si ultras často najdou cestu, jak světlice na tribunu propašovat. V uplynulém kole předvedli působivé kousky příznivci Plzně a Slavie, zatímco z kotle Sparty létaly po utkání s Baníkem světlice po vlastních hráčích.

Například fanoušci Željezničaru Sarajevo strčili o víkendu všechny české kluby do kapsy. V rámci oslav 101. výročí od založení klubu předvedli v průběhu duelu se Slogou Doboj show, která se jen tak nevidí. Zřejmě se před vstupem do sektoru nemuseli zouvat. O skvělou podívanou se postarali také příznivci Belgrana. Před zápasem lídra druhé argentinské ligy stadion doslova zářil. Představte si, že by něco podobného bylo k vidění třeba v derby Sparty se Slavií…

Patří světlice a dýmovnice k fotbalovým zápasům?

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Skryté prvky a funkce Škodovek: Majitelé o nich často nevědí, přitom mají náramně praktické vlastnosti
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nad Ukrajinou se rozvírá stále dokonalejší protivzdušný deštník. Pro ruská letadla je zdejší nebe smrtící
Události247.cz
Události247.cz
Proč by Putin nařídil poškození plynovodu Nord Stream? Důvodů je hned několik
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na tomto obrázku jsou 2 chyby –⁠ viditelné na první pohled, ale najde je jen ten, kdo má dobře vyvinuté logické myšlení