Věrný fanoušek myslel v závěti na Bohemians. Klub dostane 7 milionů

Foto: wikiwand.com

Tomu se říká věrnost klubu. I takto lze jednoduše popsat to, co učinil jeden z věrných fanoušků fotbalových Bohemians. Na svůj milovaný klub totiž myslel při sepisování své závěti a nutno hned v úvodu říci, že byl poměrně štědrý. Fotbalový klub se totiž může těšit na celkem zajímavou sumu, která zamíří do jeho poklady.

Podlehl zákeřné nemoci

Štědrý fanoušek už na sklonku svého života věděl, že boj s nemocí nevyhraje a tak se rozhodl rozdělit svůj majetek dle svého uvážení. A myslel při tom také na klub, kterému celý život fandil a který měl v oblibě. Ve své závěti tak zmínil i jméno fotbalových Bohemians, kterým odkázal majetek kolem 7 milionů korun. Takto vypadá skutečná věrnost klubu od muže, který by se letos dožil 72. narozenin, ale vlivem zákeřné nemoci už to nebylo možné.

Zcela výjimečné gesto

Nutno říci, že k něčemu takovému dochází ve fotbalovém, ale i obecně ve sportovním světě skutečně jenom zřídka. Nestává se moc často, že by někdo po své smrti odkazoval majetek klubu, kterému fandil a pro který žil. Fanoušci buď žádnou závěť nemají a tak peníze připadnou v klasickém dědickém řízení potomkům, nebo je závěť sepsána, a že je v ní myšleno na klub, kterému daný člověk fandí, je skutečně něco, co můžeme označit za věc zcela výjimečnou. Věrnost fanoušků sice může být velká, ale že by klubu dali peníze nebo majetek, to se skutečně nestává ani u vás, ani ve světě.

Velké překvapení pro klub

Pro Bohemians 1905 bylo oznámení o tom, že jsou zmíněni v závěti a že odkazovaná hodnota majetku je kolem 7 milionů velké překvapení. Velmi litují, že něco podobného nevěděli dříve, jelikož by mohlo štědrému a věrnému fanouškovi alespoň osobně podekovat. Jelikož podlehl zákeřné nemoci, tak to není možná. Nabízí se tedy alespoň uspořádání důstojného rozloučení s věrným fanouškem klubu, a další pocty a poděkování, takzvaně in memoriam.

Foto: wikiwand.com