Velký návrat. Na Letné bude působit bývalý reprezentant, který se podepsal pod dva tituly

Pražská Sparta hlásí velký návrat. Po čtrnácti letech se opět na Letné objeví bývalý reprezentant, který se podepsal pod dva mistrovské tituly. Pomůže týmu k návratu na český trůn?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Se Spartou slavil dva mistrovské tituly a tři triumfy v domácím poháru. Za Letenské odehrál celkem 114 ligových utkání a stal se legendou. Nyní se osmatřicetiletý Tomáš Sivok vrací do klubu, tentokrát však v jiné roli. Bývalý reprezentant, který dříve působil ve vedení českobudějovického Dynama, je novým sportovním manažerem A-týmu. Podle sportovního šéfa klubu Tomáše Rosického bude Sivok k ruce zejména kouči Brianovi Priskemu.

Vytváříme teď pro Briana tým, který ho bude v jeho práci absolutně podporovat a vytvářet mu silné zázemí a optimální pracovní prostředí, v čemž by měl hrát Tomáš velkou roli. Máme široký realizační tým a je potřeba každodenní kontakt se všemi jeho složkami a neustálá komunikace o aktuálních provozních a sportovních tématech, kterých je každý den spousta,“ uvedl webu Sparty Tomáš Rosický, jehož role zůstává neměnná.

iZdroj fotografie: SK Dynamo České Budějovice

Sivok bude mít v praxi jako sportovní manažer na starosti pravidelnou účast na meetinzích každé složky realizačního týmu nebo denní účast při tréninkovém režimu. Rosický z pozice sportovního ředitele nadále zodpovídá za střednědobou i dlouhodobou strategii, jedná s hráči, uzavírá kontrakty a spolupracuje přímo s hlavním koučem na naplňování dalších cílů. Podle Rosického je nastíněný model dalším znamením přechodu Sparty do nové éry.

Sivok: Hráči musí pracovat na 150 procent

S Tomášem Sivokem jsem se už nějakou dobu bavil o možnostech spolupráce. Teď přišel správný čas jeho příchod realizovat. Má spoustu zkušeností z ciziny, zná pracovní metody zahraničních trenérů, je jazykově vybavený a má sparťanské srdce,“ dodává na adresu bývalého hráče tureckého Besiktase, izraelského Maccabi Petah Tikva nebo italského Udinese Calcio.

iZdroj fotografie: SK Dynamo České Budějovice

Sám Sivok pro iDnes Premium přiznal, že se na novou roli těší. Hráči od něj mohou očekávat jak laskavost, tak přísnost. „Hráči, kteří nebudou pracovat na 150 procent, tu nemohou být. Ve Spartě se to tolerovat nebude. Neexistuje, aby někdo jen tak proplouval. Zůstat mohou jen ti nejlepší. Ti, kteří si Sparty váží,“ uvedl osmatřicetiletý bývalý reprezentant, který do června působil jako sportovní ředitel Českých Budějovic.

Má smysl příchod Tomáše Sivoka do vedení Sparty?

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Prodej auta na náhradní díly krok za krokem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat