Velký návrat. Dres olomoucké Sigmy opět oblékne rychlonohý křídelník - SportyŽivě

Velký návrat. Dres olomoucké Sigmy opět oblékne rychlonohý křídelník

Olomoucká Sigma hlásí první zimní posilu. Do hanáckého celku, který na podzim skončil na desáté příčce, míří zkušený odchovanec tamního fotbalu.

i Zdroj fotografie: 1. FC Slovácko
                   

Za dvanáct sezón nasbíral více než tři stovky startů, vstřelil 31 branek a na dalších 28 nahrál. Jednatřicetiletý Jan Navrátil, který bezpochyby patří mezi výrazné osobnosti a stabilní tváře české nejvyšší soutěže, se po pěti letech vrací zpět do olomoucké Sigmy, kde s fotbalem začínal. A to i přesto, že Slovácko, za které v letošním ročníku odehrál 17 utkání mělo zájem o jeho setrvání v Uherském Hradišti.
„Věděli jsme, že Honzovi končí ve Slovácku smlouva,“ prohlásil o přesunu sportovní ředitel Sigmy Ladislav Minář. „Máme některé hráče na křídelních pozicích zdravotně indisponované. Uvidíme, jak na tom budou. U mladších kluků zase byla výkonnost kolísavá. Trenéři měli zájem o hráče, který už bude ligou odzkoušený, což Honza splňuje. Zvolili jsme jistotu,“ dodal s tím, že bývalý mládežnický reprezentant měl i jiné možnosti.


iZdroj fotografie: SK Sigma Olomouc

Měl nabídku i ze Slovácka, ale nakonec jsme našli cestu, aby dva roky pokračoval tady. V prostředí, kde začínal a kde to dobře zná. Žádná jednání nejsou úplně jednoduchá, ale nakonec se to podařilo,“ dodal pro klubový web Minář. Sám Navrátil, který mimo Olomouc a Slovácko působil také ve Slovanu Liberec, se na návrat do mateřského klubu těší. „Jsem rád, že jsem zpátky, v Olomouci to pro mě vždycky bylo doma,“ přiznal.

Už poslední půlsezonu jsem přemýšlel nad tím, že kdyby přišla nabídka z Olomouce, tak bych o tom hodně uvažoval. Nakonec to přišlo. Zrodilo se to docela rychle. Doufám, že nám to bude klapat,“ prohlásil Navrátil pro klubový web. „Kabinu znám, to se v lize znají všichni. Těch hráčů, se kterými jsem tady sdílel kabinu, je ale už fakt málo. Tak čtyři nebo pět. Ale je to zase pro mě nový začátek a nová výzva. Poznám nové lidi. Beru to pozitivně,“ dodal.

V hanácké metropoli bude pokračovat i sedmero hráčů, kteří v lednu prodloužili své smlouvy. Obránce Juraj Chvátal a záložník Jiří Spáčil podepsali smlouvu na další dvě léta, Sigma se dohodla i s mladíky Štěpánem Langerem, Danielem Grečmalem, Michalem Galusem, Tadeášem Stoppenem a Filipem Slavníčkem.

Zdroj: SK Sigma Olomouc, SK Sigma Olomouc, SK Sigma Olomouc

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
6 nejspolehlivějších dvoulitrových dieselových motorů všech dob. I přes častou kritiku a mediální tlak mají nesporné výhody
ArmádníZpravodaj.cz
F-22 Raptor Spojené státy neprodaly ani nejlepším spojencům. Vývoj je stál miliardy dolarů
Události247.cz
„Brzy nám může chybět až deset tisíc učitelů,“ varuje šéf školských odborů František Dobšík. Malý růst učitelských platů vnímá jako podraz
VědaŽivě.cz
Prodavačka otevřeně promluvila o tom, jak supermarkety zákazníky šidí. Potraviny zepředu nikdy nebrat, varuje