Velký návrat. Dres olomoucké Sigmy opět oblékne rychlonohý křídelník

Olomoucká Sigma hlásí první zimní posilu. Do hanáckého celku, který na podzim skončil na desáté příčce, míří zkušený odchovanec tamního fotbalu.

i Zdroj fotografie: 1. FC Slovácko
                   

Za dvanáct sezón nasbíral více než tři stovky startů, vstřelil 31 branek a na dalších 28 nahrál. Jednatřicetiletý Jan Navrátil, který bezpochyby patří mezi výrazné osobnosti a stabilní tváře české nejvyšší soutěže, se po pěti letech vrací zpět do olomoucké Sigmy, kde s fotbalem začínal. A to i přesto, že Slovácko, za které v letošním ročníku odehrál 17 utkání mělo zájem o jeho setrvání v Uherském Hradišti.

„Věděli jsme, že Honzovi končí ve Slovácku smlouva,“ prohlásil o přesunu sportovní ředitel Sigmy Ladislav Minář. „Máme některé hráče na křídelních pozicích zdravotně indisponované. Uvidíme, jak na tom budou. U mladších kluků zase byla výkonnost kolísavá. Trenéři měli zájem o hráče, který už bude ligou odzkoušený, což Honza splňuje. Zvolili jsme jistotu,“ dodal s tím, že bývalý mládežnický reprezentant měl i jiné možnosti.

iZdroj fotografie: SK Sigma Olomouc

Měl nabídku i ze Slovácka, ale nakonec jsme našli cestu, aby dva roky pokračoval tady. V prostředí, kde začínal a kde to dobře zná. Žádná jednání nejsou úplně jednoduchá, ale nakonec se to podařilo,“ dodal pro klubový web Minář. Sám Navrátil, který mimo Olomouc a Slovácko působil také ve Slovanu Liberec, se na návrat do mateřského klubu těší. „Jsem rád, že jsem zpátky, v Olomouci to pro mě vždycky bylo doma,“ přiznal.

Už poslední půlsezonu jsem přemýšlel nad tím, že kdyby přišla nabídka z Olomouce, tak bych o tom hodně uvažoval. Nakonec to přišlo. Zrodilo se to docela rychle. Doufám, že nám to bude klapat,“ prohlásil Navrátil pro klubový web. „Kabinu znám, to se v lize znají všichni. Těch hráčů, se kterými jsem tady sdílel kabinu, je ale už fakt málo. Tak čtyři nebo pět. Ale je to zase pro mě nový začátek a nová výzva. Poznám nové lidi. Beru to pozitivně,“ dodal.

V hanácké metropoli bude pokračovat i sedmero hráčů, kteří v lednu prodloužili své smlouvy. Obránce Juraj Chvátal a záložník Jiří Spáčil podepsali smlouvu na další dvě léta, Sigma se dohodla i s mladíky Štěpánem Langerem, Danielem Grečmalem, Michalem Galusem, Tadeášem Stoppenem a Filipem Slavníčkem.

Zdroj: SK Sigma Olomouc, SK Sigma Olomouc, SK Sigma Olomouc

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články