Velké přesuny na trase Manchester City – Southampton. Hasenhüttl získal hned čtyři hráče

Ještě před několika týdny spolu nastupovala čtveřice hráčů v barvách Manchesteru City, nyní budou hájit znak Southamptonu.

i Zdroj fotografie: Southampton
                   

Aktuálně devátý celek anglické Premier League čeká náročná sezóna. Southampton se pokusí i bez výrazných hvězd v kádru udržet ve středu tabulky a vyhnout se bojům o udržení. Ke splnění tohoto cíle přivedl trenér Ralf Hasenhüttl do svého kádru útočníka Sékou Maru z Bordeaux, stopera Dujeho Caletu-Cara z Marsielle nebo středopolaře Joe Ariba, který naposledy působil u skotských Rangers.

Výraznou měrou přispěly k posílení stávajícího kádru Southamptonu také čtyři přesuny z Manchesteru City. Trenérský štáb si totiž vyhlédnul mladé opory juniorky úřadujícího anglického šampiona. Pep Guardiola si je však vědom kvality své mládeže, u všech hráčů tak může Manchester City aktivovat klauzuli o zpětném odkupu za předem stanovenou částku. Navíc nyní inkasoval částku okolo 40 milionů euro, tedy asi miliardu korun.

iZdroj fotografie: Southampton

Nejdražším nákupem Southamptonu byl dvacetiletý brankář Gavin Bazunu, za kterého Saints zaplatili bezmála 14 milionů eur (343 milionů korun). O rok mladší belgický mládežnický reprezentant Roméo Lavia, který dvakrát nastoupil také pod Guardiolou, pak vyšel na dalších 12 milionů eur (294 milionů korun). V poslední den přestupového okna se podařilo Hasenhüttlovi získat do svého kádru také posily na levou stranu hřiště.

Hasenhüttl: Chceme dávat šanci mladým

Konkrétně osmnáctiletého levého beka Juana Lariose za 7 milionů eur (171 milionů korun) a devatenáctiletého křídelníka Samuela Edozieho za stejnou částku. „Věříme, že dokážeme Juanovi a Samovi dát příležitost hráč fotbal na úrovni Premier League,“ prohlásil po přesunech trenér Hasenhüttl pro Daily Echo. „Juan dokáže nastupovat na řadě pozicí a počítáme s jeho výkony již v aktuální sezóně i do budoucna,“ doplnil.

Německý stratég již dříve mluvil o tom, že filozofií klubu je dávat mladým talentům prostor v rozvoji. „Chceme nadále dávat mladým hráčům šanci dělat první krůčky v anglické Premier League a pomáhat jejich rozvoji. To jsme ostatně dělali již v předchozích letech,“ uvedl po podpisu brankáře Bazuna, který patří k největším talentům ostrovní brankářské školy. „Známe svou vizi a historii,“ doplnil.

Líbí se vám vize Southamptonu stavět kádr na mládí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Stodola vydala nevyčíslitelný poklad, nález 144 luxusních aut. Ferrari, Bentley, Rolls-Royce ale zřejmě shnijí na prach
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko má nejsilnější mezikontinentální střely i nejvíce jaderných hlavic na světě. Opravdu je „teroristickým státem“? USA zůstává pozadu
Události247.cz
Události247.cz
Předstupeň jaderných zbraní: Putin hodlá podniknout zničující krok. Ve hře je vypuštění smrtící látky do ovzduší
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„UFO hacker“ se naboural do webových stránek NASA. Prý tam našel informace o mimozemšťanech a viděl i fotky