Policie zasahuje v sídlech FAČR. Po razii skončil v poutech i Roman Berbr

Roman Berbr při valné hromadě FAČR. (zdroj: screenshot tvcom.cz)

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes odpoledna zasahovala v sídlech fotbalové asociace. Podle informací Seznam Zpráv byl obviněn jak místopředseda FAČRu Roman Berbr, tak devatenáct dalších osob, pohybujících se ve fotbalovém prostředí. Celá razie má mít spojitost s ovlivňováním a manipulací výsledků fotbalových utkání ve druhé a třetí české nejvyšší soutěži.

Policie zasahovala nejen v pražském sídle fotbalové asociace, ale i v sídle Plzeňského krajského fotbalového svazu, jejímž předsedou je právě kontroverzní postava českého fotbalu Roman Berbr. Podle informací iSport.cz probíhá i řada domovních prohlídek, mimo jiné i u Romana Rogoze, který je blízkým spolupracovníkem a přítelem nejen Romana Berbra, ale i šéfa komise rozhodčích Jozefa Chovance. Rogoz, který v současnosti působí jako sportovní šéf druholigového Slavoje Vyšehrad, byl z uplácení rozhodčích a ovlivňování utkání obviněn před sedmi lety ještě jako manažer fotbalové Příbrami.

„Od dnešního dne provádějí policisté na několika místech České republiky úkony trestního řízení, které souvisejí s českým fotbalovým prostředím,“ uvedla Policie na svém Twitteru. „Můžeme potvrdit, že dnes od ranních hodin probíhají policejní procesní úkony, jejichž součástí byla také prohlídka konkrétních nebytových prostor sídla asociace na Strahově. FAČR poskytuje v tuto chvíli maximální součinnost všem složkám Policie ČR a čeká na další pokyny a informace,“ potvrdil pro iSport.cz mluvčí FAČR Michal Jurman.

„Národní centrála proti organizovanému zločinu zahájila dnešním dnem trestní stíhání u celkem dvaceti osob,“ uvedla pro Seznam Zprávy pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. „Trestní řízení je vedeno v souvislosti s činností organizované zločinecké skupiny zabývající se korupcí při ovlivňování výsledků fotbalových zápasů,“ dodala.

Podle jejího vyjádření policejní orgány podezírají třináct osob z přijetí úplatku, trojici osob z přijetí úplatku ve prospěch organizované zločinecké skupiny. Další tři osoby čelí obvinění ze zpronevěry a podplácení a jedna osoba je poderželá ze zpronevěry, podplácení i přijetí úplatku.