Vábení anglických velkoklubů, koho chtějí za každou cenu přivést?

i Foto: givemesport.com
                   

Letní přestupové okénko se nám pomalu začíná otevírat a velikáni z Premiere League rozhodně neusínají na vavřínech. Letošní sezóna se ne každému z nich povedla a proto je nutné, aby v ročníku následujícím přišly změny. Ti spokojenější zas musejí řešit odchody velkých hráčů, takže ani u nich nebude o obchody s fotbalisty nouze. Koho plánuje přivést Arsenal, Manchester City, Chelsea nebo tápající Manchester United? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Arsenal hledá náhradníka na střed hřiště

Kanonýři budou muset po sezóně začít hledat náhradu do branky za Petra Čecha, který se rozhodl ukončit aktivní kariéru. Kromě něj se s klubem loučí také středopolař Aaron Ramsey, jehož půjde také velmi těžko nahradit. Pokusit by se o to měl rodák z Toga Djene Dakonam, který aktuálně nastupuje v nejvyšší španělské lize za Getafe. Pro sedmadvacetiletého fotbalistu by přestup do Londýna znamenal dosavadní vrchol kariéry.

Nicméně pokud by přestup Dakonama nedopadl, má Arsenal v záloze ještě Christophera Nunku. Ten má v jednadvaceti letech celou kariéru před sebou a letos se skvěle uvedl ve francouzském PSG.

Vedení United chce zapomenout na sezónu hrůzy

Šesté místo, ztráty bodů s nejhoršími kluby tabulky, špatné výkony největších hvězd, nespokojenost fanoušků… Tak by se asi dala stručně popsat sezóna United. Je jasné, že v létě odejde hned několik fotbalistů, změny se budou týkat zejména obranných valů. Zahraniční média v souvislosti s přestupem na Old Trafford skloňují hlavně jméno Kalidoua Koulibaly, jenž je stabilním členem základní sestavy italské Neapole a pravidelně nastupuje také v reprezentaci Senegalu. Letos naskočil do 35 soutěžních zápasů a vstřelil dvě branky. Na další dvě přihrál. V United jsou za něj ochotni zaplatit i výstupní klauzuli ve výši 3,9 miliardy korun.

Chelsea bude jednat až poté, co se rozhodne o Hazardovi

V posledních měsících se mediálním prostorem nesou zprávy o přesunu Edena Hazarda, největší současné hvězdy „Blues“, do španělského Realu Madrid. Konkrétnímu jednání mezi kluby ovšem vystavil stopu přestupový zákaz od FIFY. Pokud vedení londýnského celku neuspěje s odvoláním, Hazardovi se vidina přestupu definitivně rozplyne. Kdyby se na něj přeci jen usmálo štěstí, opačným směrem by se Chelsea snažila přivést adekvátní náhradu v podobě Philippeho Coutinha z Barcelony, kde se jeho dny stejně chýlí ke konci. Nabízí se také třiadvacetiletý Marco Asensio z Realu Madrid.

Mistrovské City nechce přípravu na další ročník podcenit

Pep Guardiola dokázal s Manchesterem City ovládnout všechny anglické soutěže a získat treble. Oslavy byly opravdu dlouhé a bujaré, nyní je však načase dívat se dopředu. City plánuje ještě více posílit záložní řady, což by měl splnit středopolař hrající za Atlético Madrid Rodrigo. Ve svých dvaadvaceti letech se stal jedním z nejčastěji nastupujících fotbalistů týmu a výrazně si tak řekl o přestup do zahraničí. Citizens si budou muset připravit 1,5 miliardy korun! Dá se očekávat také příchod nějakého obránce, jelikož se Vincent Kompany po 11 letech rozhodl odejít. O jeho náhradě dosud nebylo rozhodnuto.

Foto: givemesport.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články