V podvečer se hraje již 291. derby pražských „S“

i Foto: pixabay.com
                   

Již 291. derby mezi pražskými týmy se odehraje dnes v podvečer. Nejslavnějším tuzemským derby bude vrcholit program 28. kola Fortuna ligy. Jaké jsou šance pražských týmů na vítězství ?

Zničující program a boj na třech frontách

Opravdu velmi náročný program má nyní Slavia. Zatímco žádný jiný český celek se již v evropských pohárech neangažuje, Slavia se probojoval až do čtvrtfinále Evropské ligy, kde nyní zápolí s londýnskou Chelsea o postup. Zároveň však musí hájit první místo v domácí lize a navíc je stále ve hře o titul v domácím poháru. Však posuďte, Slavia jen v dubnu odehraje dohromady osm utkání. To je porce, kterou ostatní týmy v lize zvládají za dva měsíce.

Slavia s tím však pravděpodobně počítala, že jejich program bude ke konci sezony náročný a připravila se na to. Mají dostatečně široký a kvalitní kádr, takže jsou schopni rozložit náročný program na několik hráčů, kteří jsou stále schopni podávat stoprocentní výkon. Nemůže být tedy ani řeči o tom, že by snad Slavia pražské derby vypustila. Jak říká sám trenér Trpišovský, jedná se o největší utkání v Česku, a to se nevypouští.

Stabilní výkony a zvyšující se sebevědomí

Bez Evropských pohárů, ale se stále zlepšujícími výkony v lize, tak nastoupí sparťanští hráči do derby. Jejich program sice není tak náročný, jako program jejich dnešního soupeře, ovšem i tak to bude pro Spartu náročný zápas, zvláště pak, když se hraje na stadionu Slavie. Před největším zápasem v Česku je cítit ze sparťanského tábora respekt k soupeři, nikoliv však bázlivost. Vezmeme-li totiž formu z posledních pěti zápasů v domácí lize, hned po Slavii to je Sparta, kdo má nejlepší formu.

Sparta na jaře prohrála jediný duel, a to na venkovním hřišti s Mladou Boleslaví, jinak sbírá body jak na běžícím pásu. Herní projev se ustálil na vysoké úrovni a sparťané cítí, že právě nyní bude jejich soupeř, vzhledem k náročnému programu, zranitelný. Rádi by tedy přerušili černou sérii, kterou v posledních letech v derby mají. Zápas proti jejich pražským rivalům totiž nevyhráli již tři roky a na domácí půdě Slavie nevyhráli ještě o jeden rok déle. Dost možná je to tedy právě dnes, kdy se sparťanům tyto série podaří přerušit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články