V podvečer se hraje již 291. derby pražských „S“

Foto: pixabay.com

Již 291. derby mezi pražskými týmy se odehraje dnes v podvečer. Nejslavnějším tuzemským derby bude vrcholit program 28. kola Fortuna ligy. Jaké jsou šance pražských týmů na vítězství ?

Zničující program a boj na třech frontách

Opravdu velmi náročný program má nyní Slavia. Zatímco žádný jiný český celek se již v evropských pohárech neangažuje, Slavia se probojoval až do čtvrtfinále Evropské ligy, kde nyní zápolí s londýnskou Chelsea o postup. Zároveň však musí hájit první místo v domácí lize a navíc je stále ve hře o titul v domácím poháru. Však posuďte, Slavia jen v dubnu odehraje dohromady osm utkání. To je porce, kterou ostatní týmy v lize zvládají za dva měsíce.

Slavia s tím však pravděpodobně počítala, že jejich program bude ke konci sezony náročný a připravila se na to. Mají dostatečně široký a kvalitní kádr, takže jsou schopni rozložit náročný program na několik hráčů, kteří jsou stále schopni podávat stoprocentní výkon. Nemůže být tedy ani řeči o tom, že by snad Slavia pražské derby vypustila. Jak říká sám trenér Trpišovský, jedná se o největší utkání v Česku, a to se nevypouští.

Stabilní výkony a zvyšující se sebevědomí

Bez Evropských pohárů, ale se stále zlepšujícími výkony v lize, tak nastoupí sparťanští hráči do derby. Jejich program sice není tak náročný, jako program jejich dnešního soupeře, ovšem i tak to bude pro Spartu náročný zápas, zvláště pak, když se hraje na stadionu Slavie. Před největším zápasem v Česku je cítit ze sparťanského tábora respekt k soupeři, nikoliv však bázlivost. Vezmeme-li totiž formu z posledních pěti zápasů v domácí lize, hned po Slavii to je Sparta, kdo má nejlepší formu.

Sparta na jaře prohrála jediný duel, a to na venkovním hřišti s Mladou Boleslaví, jinak sbírá body jak na běžícím pásu. Herní projev se ustálil na vysoké úrovni a sparťané cítí, že právě nyní bude jejich soupeř, vzhledem k náročnému programu, zranitelný. Rádi by tedy přerušili černou sérii, kterou v posledních letech v derby mají. Zápas proti jejich pražským rivalům totiž nevyhráli již tři roky a na domácí půdě Slavie nevyhráli ještě o jeden rok déle. Dost možná je to tedy právě dnes, kdy se sparťanům tyto série podaří přerušit.