V Plzni ani v Baníku to nevyšlo. Kreativní záložník pošesté v kariéře mění klub, zlákaly ho Pardubice

Nedávno oslavil čtyřiadvacáté narozeniny a na kontě má více než stovku zápasů v české elitní soutěži. Přesto míří restartovat svou kariéru již do sedmého ligového klubu.

i Zdroj fotografie: FK Pardubice
                   

Zbrojovka Brno, Slovácko, Viktoria Plzeň, Mladá Boleslav, Zlín, Baník Ostrava. Výčet angažmá čtyřiadvacetiletého středopolaře Dominika Janoška v nadcházejícím ročníku doplní již sedmý prvoligový klub. Kreativní záložník podepsal tříletou smlouvu s Pardubicemi, kde chce restartovat svou kariéru. „Kluci, kteří v Pardubicích působili, si to tady jen chválili,“ prozradil na oficiálním webu klubu.

Janošek na jaře v barvách Baníku nastoupil jen čtyřikrát, přesto byl jeho ambicí posun do zahraničí. „Bylo jasné, že nebudu pokračovat v Plzni. S agentem jsme dostali od pana Šádka informaci, že si mohu hledat angažmá. Přiznávám, že prioritou pro nás bylo zahraniční angažmá. To se nepovedlo, ale když se ozvaly Pardubice, byl jsem rád. Především proto, že zájem klubu byl dlouhodobý a teď budu chtít tuto důvěru vedení splatit,“ doplnil středopolař, který bude v mužstvu působit až do léta 2025.

iZdroj fotografie: FK Pardubice

Bývalý mládežnický reprezentant věří, že se mu na východě Čech podaří vrátit se k výrazným výkonům. „Myslím si, že patřím k tvořivějším hráčům. Snažím se být tím, kdo spoluhráčům dělá servis a připravuje jim dobré pozice. S tím přicházím i do Pardubic, podobně bych chtěl hrát i tady – chci poskytnout dobrý servis pro své spoluhráče,“ míní autor více než stovky ligových startů.

Nový stadion? Všichni o něm mluví, přiznává Janošek

Těší se rovněž na nový pardubický stánek, který by měl být otevřen na startu kalendářního roku. „Všichni kluci v týmu o tom mluví a těší se na jeho otevření. Podmínky budou určitě skvělé a doufám, že fanoušci budou na naše utkání chodit. Půlrok to ještě vydržíme v Ďolíčku a pak už budeme bojovat doma, s pardubickými fanoušky za zády,“ zdůrazňuje odchovanec brněnského fotbalu, který by si premiéru v novém dresu měl připsat již za týden.

iZdroj fotografie: FK Pardubice

Pardubice čeká na úvod ligové sezóny souboj s Českými Budějovicemi. „Půjdeme zápas od zápasu, naší snahou bude vyhrát každý zápas,“ burcuje Janošek s tím, že cílem je bojovat o co nejvyšší možné umístění. „Nechci říkat, kde v tabulce bych chtěl skončit. Budeme bojovat tak, abychom se pohybovali co nejvýš,“ zakončil.

Dokáže se Dominik Janošek v Pardubicích naplno prosadit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články