Už to začíná ! Real Madrid přivádí první posilu za 1,5 miliardy

i Foto.pixabay.com
                   

Španělský velkoklub rozhodně neprožil podařenou sezonu. V domácí lize prakticky již od začátku hledí na záda Barceloně, v domácím poháru je po ostudném výkonu právě jejich největší rival před pár týdny vyřadil a v Lize mistrů je šokoval už v osmifinále Ajax Amsterdam, který zesměšnil Real na jeho hřišti čtyřmi góly.

Real zabrousil do bundesligových vod

Není tedy vůbec divu, že se přes léto odehraje v královském klubu zemětřesení. Real Madrid potřebuje posílit především v útočných řadách, což je přesně důvod, proč přichází z německé Bundesligy jednadvacetiletý klenot Luka Jovič. Srbský zázrak dal v letošním ročníku již sedmnáct ligových branek, což ho řadí momentálně na druhou příčku ligových kanonýrů hned za hvězdu Bayernu Lewandowského. Druhé místo mezi střelci patří Jovičovi také v Evropské lize, kde se v letošním ročníku prosadil už devětkrát, lépe je na tom je Giroud z Chelsea s deseti zásahy.

S pravděpodobností, která hraničí s jistotou se dá říci, že se nejedná o poslední nákup Bílého baletu. Již dříve jsme vám přinesli informaci, že přestup Edena Hazarda z londýnské Chelsea do Realu Madrid je téměř hotovou věcí. Oficiálně však ještě stále nic potvrzeného není, ale dá se předpokládat, že už si Real belgickou hvězdu ujít nenechá. Rozpočet na přestupy bude mít tedy kouč Bílého baletu více než štědrý.

Další obchody jsou na spadnutí

Pomoci mu má také fakt, že odměna kádru bude znamenat také několik odchodů hráčů, z nichž budou Realu plynout také slušné peníze. Nejvíce se v tomto ohledu skloňuje jméno Geretha Balea, který měl nakročeno pryč z Realu již několikrát, tentokrát to však vypadá, že v létě již opravdu odejde. Kdysi nejdražší hráč planety by mohl zamířit zpátky do Premier League, kde by o něj jistě byl eminentní zájem.

Dalším jménem, který se skloňuje velmi často, co se týče přestupu, je obránce Marcelo. U něj se však jedná zatím o spekulace, jelikož žádná nabídka na tohoto hráče ještě nebyla oficiálně podána. Co je ovšem naprosto jasné je fakt, že Real Madrid musí přestavět kádr, jelikož jejich zlatá generace, která se zasloužila o tři vítězství v Lize mistrů za sebou, již stárne a je nutné ji nahradit mladou a dravou krví. Přesně do takového konceptu pak ideálně zapadá nákup právě Luky Joviče.

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články