Urážky mezi spoluhráči z české reprezentace přímo na hřišti. Zachraňoval to Rosický

Obrovitý český kanonýr vypadá jako kliďas, ale na trávníku dokáže být hodně nepříjemný. Sprostě urážel spoluhráče z fotbalové reprezentace.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Čtyřnásobný mistr se Spartou prozradil, co se dělo na hřišti při soubojích s nejlepším reprezentačním střelcem. Obránce Petr Gabriel patřil k nejdůraznějším českým hráčům a na trávníku to dokázal otrávit spoustě hvězd. Dokonce i parťákovi z národního týmu Janu Kollerovi. Ten rodáka z Prahy bez váhání sprostě urážel.

Koller byl zuřivý

„Nezapomenu na srážky s Dortmundem, kde bojovali o titul Tomáš Rosický a Jan Koller, se kterým jsem se často potkával na place, a bylo to velké. S ním to nejde jinak. V Dortmundu jsme asi vždycky prohráli. Snad jednou se nám povedlo uhrát plichtu. U nás doma si pamatuju, že jsme vyhráli. Ten zápas mám pořád před sebou. Dino byl neskutečně zuřivý,“ rozpovídal se Gabriel pro Deník Sport.

Co se v zápase dělo? „Dost mě urážel, což mě překvapilo. Rosa mi pak vysvětlil na půlce, že takový on je, ať to nechám plavat. Byl jsem hodně vyvalený, jak krajan dokáže krajana natřít. Od Honzy bych to navíc nečekal. Proto mě to obrovsky překvapilo. Musím ale přiznat, že to bylo určitou frustrací, protože bojovali o titul, prohrávali a já jsem tam s gólmanem trochu zdržoval rozehrávku. Takže není divu, že byl nervózní,“ vzpomínal Gabriel pro Deník Sport.

Gabriel: Nemám mu to za zlé

Jednapadesátiletá opora Sparty, Viktorky Žižkov, Kaiserslauternu či Bielefeldu se jednání Kollera divil. „Honilo se mi hlavou, že před chvílí jsme spolu seděli na večeři v národním týmu, a teď tohle. Asi jsem trochu jiný, že to nejsem schopný pochopit. Nemám mu to ale za zlé. Když se potkáme, jsme kamarádi. Jen hodnotím tu danou situaci,“ doplnil bývalý reprezentant, který si pod Jozefem Chovancem zahrál i na Euru 2000.

Souček promluvil o ovlivnění zápasu. Taková slova snad ještě český kapitán nikdy neřekl

A úspěšní jsou také jeho synové. Zvláště třiadvacetiletý Adam Gabriel, který hraje na pozici pravého obránce za dánský klub FC Midtjylland a patřil ke stabilním členům českého národního tým do 21 let. Jeho dvojče Šimon v současnosti válí za slovenský Ružomberok. Povede se jim podobná kariéra jako jejich otci? Na SportechŽivě jsme psali také o odchodu reprezentačního záložníka ze Sparty.

Vzpomínáte na výkony Petra Gabriela? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články