Nečekaný odchod ze Sparty. Ředitel Rosický pouští dalšího hráče do ciziny

Velký talent českého fotbalu opouští mistrovskou Spartu a bude bojovat za klub v bundeslize. Přitom ještě nedávno tvrdil, že na Letné rozhodně zůstane.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Z jeho ročníku po českých trávnících neběhalo moc lepších hráčů. Bohužel, ve Spartě se neprosadil a nyní z ní odchází do Německa. Záložník Michal Ševčík míří na hostování do Norimberku hrajícího druhou bundesligu. Podle informací iSport by měla být součástí dohody také opce na trvalý přestup.

Ševčík chtěl zůstat

V zimní přestávce ale bylo vše jinak. Ševčík, který přišel podobně jako Ladislav Krejčí z Brna, chtěl ve Spartě zůstat.  „O hostování jsme se nebavili. Naopak jsem chtěl vždycky bojovat a dokázat, že na to mám. Nehodlám se ničím svazovat nebo vyhlašovat, do kdy se musím ve Spartě prosadit. Ideálně dneska a teď,“ uvedl pro iDnes ze soustředění ve Španělsku.

Jenže nakonec v lize odehrál pouhých jedenáct minut. Pod koučem Priskem nastoupil za první tým Sparty jen na chvíli v únoru proti Karviné (3:0). Pak už hrál Ševčík jen za rezervní celek. Po zranění už se do sestavy nevrátil. Priske o jeho talentu ale dobře věděl. „Pracuje dobře. Zkrátka ale nemůžu postavit víc hráčů než jedenáct,“ uvedl kouč, který po zisku doublu odešel za lepším do Feyenoordu.

Norimberk nešlo odmítnout

Ševčíkovi manažeři však cítili, že je potřeba, aby jejich poklad zkusil štěstí jinde. A když přišla nabídka z Norimberku, neváhali. Takovou šanci nešlo jen tak přejít. „Musel jsem to přijmout a nedělat z toho vědu. Bylo to rozhodnutí trenéra, hráli jsme několik těžkých zápasů a já to plně respektoval. Ale je přirozené, že jsem chtěl hrát,“ nechal se slyšet už po podzimní části soutěže Ševčík, jeho spoluhráč na Spartě odmítl podepsat smlouvu, jak jsme také psali na SportechŽivě.

České národní mužstvo je na Euru v rozkladu. Čtyři hráče základní sestavy trápí zdravotní problémy

Rodák z Třebíče tak vyrazí na své první zahraniční angažmá. Na to už se těší i bývalý letenský kapitán Ladislav Krejčí, který je zatím nejvýraznější hráčskou postavou, která ze Sparty odešla. Mluví s ale o dalších. Velký zájem je o Jana Kuchtu, Martina Vitíka či Lukáše Haraslína.

Prosadí se Ševčík v Německu? Napište nám svůj názor do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články