Uplynulý rok podle kouče Slavie Třpišovského: Hrozně náročný. Nevíš, co bude zítra

Kouč Slavie Praha Jindřich Trpišovský. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Přesně před třemi lety převzal do rukou kormidlo pražské Slavie po Jaroslavu Šilhavém a dovedl klub k pěti trofejím. Trenér Jindřich Trpišovský však rekapituluje uplynulý rok jako nejtěžší za jeho dobu působení na lavičce sešívaných. „Hrozně náročný [rok]. Všichni to na sobě cítíme, všichni se o tom bavíme,“ prohlásil pro slavia.cz.

„Na jaře jsme hráli až skoro do posledního kola o titul, pak byl začátek sezony, který je vždycky důležitý,“ vzpomíná na zisk druhého mistrovského titulu v řadě. „Následovala kvalifikace Ligy mistrů, hra o postup v Evropské lize, snaha o dobrou výchozí pozici v domácí soutěži. COVID, kvůli němu několikrát přerušená soutěž, testy, přerušená letní příprava, zkrácená zimní příprava, hra až do 23. prosince,“ zhodnocuje pro slavia.cz posledních dvanáct měsíců čtyřiačtyřicetiletý kouč.

Jindřich Trpišovský (vlevo) s Peterem Olayinkou, který rozhodl utkání proti Leverkusenu. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Sešívaní sice v kvalifikaci Ligy mistrů vypadli s dánským Mydtyjllandem, v Evropské lize se jim však dařilo a postoupili i do jarní části soutěže. Tam se v dvojzápase utkají s aktuálně třetím celkem anglické Premier League Leicesterem City.

„Učení se nových věcí, stavění nového týmu, zabudování nových hráčů. Strašně náročný rok, možná ještě náročnější než ten loňský, kdy jsme bojovali na třech frontách. Tehdy jsme řešili jenom fotbal, ale teď se přidaly ještě tyto věci. A samozřejmě nesmím zapomenout na přestavbu týmu,“ zmiňuje pro slavia.cz odchod Tomáše Součka a Vladimíra Coufala do West Hamu United nebo Josefa Hušbauera do kyperské Famagusty.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Nejnáročnější výzvou podle bývalého trenéra Viktorie Žižkov nebo Slovanu Liberec však byla nejistota. „Nemůžeš se na nic připravit, protože nevíš, co bude zítra. Nevíš, jaké budou testy, kdo bude chybět, jakou dobu bude chybět, jestli ten soupeř bude vůbec hrát, v jaké sestavě bude hrát, jestli zase nebude nějaké přerušení,“ pokračuje. Je to takové, že jsi pořád ve střehu,“ zakončuje pro slavia.cz.

Červenobílí, kteří loni v domácí soutěži dominovali, jsou blízko triumfu i v letošní sezóně. Ve třinácti utkáních nepoznali přemožitele a nad druhým zápasem mají šestibodový náskok i o zápas méně.