Ultimátum pro Santose? Neúspěchy jdou na jeho vrub. Budeme s ním mluvit, přiznal Tvrdík

Přicházel v létě jako zvučná posila, která pomohla Plzni získat mistrovský titul. Čtyřiadvacetiletý Brazilec Eduardo Santos však zatím v dresu pražské Slavie předvádí rozpačité výkony.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Matné výkony a chyby korunované červenou kartu ve druhé minutě v klíčovém utkání proti Plzni. Nová posila pražské Slavie Eduardo Santos sklízí kritiku ze všech stran, nyní se na jeho adresu vyjádřil v rozhovoru pro AREA114 také šéf sešívaných Jaroslav Tvrdík. „Na našem seznamu posil před přestupovým obdobím byl číslem jedna,“ uvedl s tím, že brazilskému obránci věřilo sportovní vedení i představenstvo klubu.

Vynaložili jsme na jeho získání nejen finanční prostředky, ale i mimořádné úsilí. Velmi o něj stála Plzeň i Sparta,“ dodává na adresu rodáka ze São Paula, který stál klubovou kasu okolo třiceti milionů korun. „Vypadal velmi dobře, má všechny předpoklady pro fotbal. V této chvíli jsou však jeho výkony zklamáním,“ uvedl Tvrdík s tím, že se sám chystá se Santosem jeho současné působení v sešívaném dresu konzultovat. „Chci porozumět tomu, jak vnímá situaci,“ řekl.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Je to zklamání. Spousta neúspěchů jdou na jeho vrub. Buď je způsobil nebo vystavil zbytek týmu složité situaci. Je zcela zřetelné, že koncentrovaný je nejlepší hráč na hřišti. Přijde mi, že střídá vynikající výkony a laxnost,“ dodal s tím, že Santos je v současné chvíli pro klub spíše přítěží. To se podle Tvrdíka ukázalo na červené kartě proti plzeňské Viktorii, která výrazně zkomplikovala sešívaným utkání.

Tvrdík: Buď se vzpamatuje nebo není hráčem pro Slavii

Trenéři hráče poučovali, na co si mají dávat pozor. to, čeho se tam dopustil je tím o čem mluvili. V tomto Santos prostě nesplnil pokyny. Nechci ale házet podzimní neúspěchy na hlavu jednoho hráče,“ dodal s žádostí fanoušků o shovívavost. „Nechci, aby jej zatracovali. Musíme pochopit proč ty chyby dělá,“ míní Tvrdík, který zároveň neznačil, že Santose čeká náročný návrat do základní sestavy.

Budeme od něj chtít pro setrvání ve Slavii obrovskou dřinu obrovské úsilí na tréninku. Nelámeme nad ním hůl, ale on si musí uvědomit jakou odpovědnost má k týmu, ke klubu k fanouškům. Buď se vzpamatuje a přesvědčí nás anebo to není hráč pro Slavii,“ zdůraznil.

Měl by Eduardo Santos dostat ve Slavii další šanci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Skryté prvky a funkce Škodovek: Majitelé o nich často nevědí, přitom mají náramně praktické vlastnosti
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nad Ukrajinou se rozvírá stále dokonalejší protivzdušný deštník. Pro ruská letadla je zdejší nebe smrtící
Události247.cz
Události247.cz
Proč by Putin nařídil poškození plynovodu Nord Stream? Důvodů je hned několik
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na tomto obrázku jsou 2 chyby –⁠ viditelné na první pohled, ale najde je jen ten, kdo má dobře vyvinuté logické myšlení