UEFA vyslechla Kúdelu kvůli událostem v Glasgow. Co bude dál?

                   

Fotbalista Slavie Ondřej Kúdela byl dnes u výslechu vyšetřovatele z UEFA kvůli incidentu, který se stal v Glasgow.

Slávistický fotbalista Ondřej Kúdela byl dnes vyslyšen vyšetřovatelem UEFA v souvislosti s událostmi v odvetě osmifinále Evropské ligy proti Rangers v Glasgow. V závěru utkání obvinil záložník Rangers, Glen Kamara, obránce Slavie Ondřeje Kúdelu z rasistické urážky. Český hráč však obvinění důrazně odmítá stejně jako vršovický klub. Glen Kamara následně po zápase Kúdelu napadl v tunelu do kabin. Incident je zapsán ve zprávě delegáta UEFA.

Nesportovní incident už řeší španělský vyšetřovatel UEFA. „Dnešního dne vyšetřující inspektor UEFA vyslechl hráče Ondřeje Kúdelu k incidentům, které se odehrály během a po zápasu Slavie Praha a Rangers při osmifinále Evropské ligy. Klub i hráč nyní budou čekat na závěry inspektora a na případný další postup orgánů UEFA,“ uvedla Slavia.

„S ohledem na běžící vyšetřování nebudeme poskytovat další informace. Ve vztahu k UEFA klub zastupuje advokát René Cienciala, expert na mezinárodní a sportovní právo z advokátní kanceláře Urban & Hejduk,“ doplnili sešívaní. Kúdelu vyšetřovatel vyslechl online, protože si Ondřej Kúdela nyní plní reprezentační povinnosti. Ve středu nastoupil v základní sestavě do prvního zápasu kvalifikace mistrovství světa proti Estonsku a podílel se tak na výhře 6:2. V sobotu se reprezentace utká v Edenu s Belgií.

Slavia minulý čtvrtek dokázala porazit Rangers 2:0 a po domácí remíze 1:1 postupuje do čtvrtfinále Evropské ligy. Hráči Rangers neunesli pro ně ne příliš příznivý vývoj utkání a předvedli řadu nesportovních a agresivních zákroků. Po brutálním faulu Kemara Roofeho na brankáře sešívaných, musel slávistický brankář Ondřej Kolář vystřídat kvůli zlomenině v obličeji.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Incidentu mezi Kúdelou a Kamarou předcházel faul Rangers v 87. minutě. Ondřej Kúdela se zakrytými ústy něco řekl a záložník Rangers jej následně obvinil z rasistické urážky. Pro své tvrzení však nemá žádný přesvědčivý důkaz. Stoper Slavie sice přiznal, že použil neslušná slova, ale nařčení z rasismu odmítl. Zakrytá ústa odůvodnil tak, že takto běžně komunikuje při zápasech.

Rangers nechtěli pustit sešívané do kabin a necelou hodinu po konci zápasu Kamara za přítomnosti obou trenérů napadl Kúdelu pěstmi a pak utekl. Podle sešívaných přihlížel zástupce UEFA celému incidentu v tunelu. Kvůli Kamarově útoku na Kúdelu podalo vedení českého šampiona trestní oznámení. Kúdely se zastal i trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý.

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články