Tým bez Hancka si nechci představovat, přiznal Priske po Olomouci. Jaký plán slovenskému obránci představil?

Pražská Sparta hlásí první domácí vítězství v novém ročníku. Svěřenci Briana Priskeho dokázali potvrdit svou zlepšenou formu a jednoznačně zdolali olomouckou Sigmu.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Po vypadnutí z kvalifikace Evropské konferenční ligy a prohře v prvním ligovém kole se pražská Sparta začíná dostávat do skvělé formy. Letenští podruhé v řadě zvítězili dvoubrankovým rozdílem, ve druhém utkání po sobě navíc neinkasovali. Proti olomoucké Sigmě se poprvé prosadil již v 11. minutě důrazný Adam Karabec. Nebezpečné střely Martina Minčeva ani Dávida Hancka mezi tři tyče nezamířily, stejně jako penalta Lukáše Juliše.

Na druhou branku tak museli diváci na pražské Letné čekat až do 70. minuty, kdy se po kombinaci prosadil Casper Højer. Dominantní Sparta překvapení nedovolila, Olomouci si navíc během devadesáti minut nepřipsala střelu na bránu. „Je to zápas, který jsem si zatím užil nejvíc,“ nezastíral na stránkách klubu trenér Brian Priske. „Vím, že to nebylo perfektní utkání, ale obecně se dá říct, že si užívám Spartu víc a víc,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Dánský stratég přiznal, že je s aktuálním stylem hry Sparty spokojený. Přesto je podle něj stále co zlepšovat. „Byly tam pasáže, se kterými jsem byl velmi spokojený, ale také pasáže, se kterými jsem nebyl úplně spokojený. Fanoušci byli úžasní a hodně nám pomohli. Doufám, že nás budou takto podporovat i nadále, protože je to pro nás opravdu důležité. Ať už ve složitých časech, tak i v těch lepších,“ dodal a chválil také oporu zadních řad Dávida Hancka.

Priske o Hanckovi: Představil jsem mu plán

Nechci si představovat tým bez Hanciho,“ dodal na adresu slovenského reprezentanta, který je v posledních týdnech spojovaný s přestupem do nizozemského Feyenoordu. „Přestupy jsou ovšem součástí fotbalu. David je pro nás klíčový hráč. Představil jsem mu plán, který s ním pro aktuální sezonu máme. To, co mu můžeme ve Spartě nabídnout, jak jej můžeme učinit ještě lepším a silnějším hráčem,“ nastínil jednání dánský kouč.

Na druhou stranu jsem bohužel jenom trenér. Takováto důležitá životní rozhodnutí musí lidé činit sami za sebe,“ zdůraznil Priske. Spartu čeká v následujícím kole cesta do Mladé Boleslavi, naopak olomoucká Sigma nastoupí doma proti Slovácku.

Opustí Hancko Spartu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články