Tvrdík o vyšetřování sportovního ředitele Bílka: Hájil naše mladé hráče. Je to pro něj poučení

Šéf pražské Slavie Jaroslav Tvrdík se vyjádřil k probíhajícímu vyšetřování sportovního ředitele klubu Jiřího Bílka, který měl údajně narušit regulérnost dvou zápasu tehdy třetiligové rezervy.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Etická komise FAČR před několika dny zahájila vyšetřování sportovního ředitele sešívaných Jiřího Bílka. Ten měl v době, kdy působil u třetiligové rezervy na podzim 2019, ovlivnit několik zápasů, čímž mohl narušit regulérnost soutěže. Konkrétně jde o venkovní utkání v Benešově, ve kterém sešívaní prohráli 2:4 a posléze zápas o tři kola později. V něm Slavia zvítězila 2:1 proti B-týmu Příbrami

Sám Bílek se vůči obviněním již dříve ohradil, stejně jako klub. K celé situaci se nyní vyjádřil také předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík, podle něhož jde spíše o manažerskou chybu začátečníka. „Byl tehdy v pozici manažera učícího se, jak klub funguje. Byl v situaci, kdy jsem ho vytáhl jako kapitána a začínal funkcionařit,“ nastiňuje Tvrdík v rozhovoru pro AREA114.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Byla to jeho první taková zkušenost. Odpovídal za béčko ve třetí lize, a co mám informace podle toho obvinění, on se prostě rozčiloval, že hráči našeho týmu jsou rozhodčím řezaní jako koně,“ nastiňuje s tím, že Bílek se snažil pouze bránit tehdejší mladý kádr. „Hájil naše mladé hráče. Už nad tím vyjádřil lítost, omluvil se a myslím, že se z toho enormně poučil do své další práce,“ doplňuje a jedním dechem dodává, že Bílek neměl žádný motiv soutěž jakkoli ovlivňovat.

Nepřipravoval dopředu žádné ovlivnění zápasu, neorganizoval, aby naše béčko vyhrálo. Ani my tam neměli žádný motiv, pro tu sezonu byla naše strategie udržet béčko ve třetí lize, ne postup. Ve druhé lize jsme měli partnerský klub,“ zdůraznil a rezolutně odmítl, že by byl Bílek měl důvod jakkoli ovlivnit výsledek zápasu. „Chceme se seznámit s podklady a věřím, že se Jirka i klub v této konkrétní situaci obhájí,“ zakončil.

Měl by být Bílek potrestán za komunikaci s rozhodčími?

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Stodola vydala nevyčíslitelný poklad, nález 144 luxusních aut. Ferrari, Bentley, Rolls-Royce ale zřejmě shnijí na prach
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko má nejsilnější mezikontinentální střely i nejvíce jaderných hlavic na světě. Opravdu je „teroristickým státem“? USA zůstává pozadu
Události247.cz
Události247.cz
Předstupeň jaderných zbraní: Putin hodlá podniknout zničující krok. Ve hře je vypuštění smrtící látky do ovzduší
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„UFO hacker“ se naboural do webových stránek NASA. Prý tam našel informace o mimozemšťanech a viděl i fotky