Tvrdík mluví po dalším selhání v boji o titul o svém konci ve Slavii. Upřímná slova o možném odvolání trenéra Trpišovského

Ztráta pěti bodů v posledních dvou zápasech nenechala chladným šéfa Slavie Jaroslava Tvrdíka. Vyjádřil se k možnému odvolání trenéra Trpišovského i k případnému odchodu z klubu.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Ještě 7. dubna vypadalo vše růžově. Slavia se díky zaváhání Sparty dostala po dlouhých týdnech do čela ligové tabulky. Sešívaní měli k titulu blíže. Jenže pak přišly nečekané ztráty. Nejprve porážka s Plzní (0:1), následně remíza s Olomoucí (2:2). A rázem je Sparta ve čtyřbodovém trháku a před posledním kolem má jistotu vítězství v základní části. A k takovému kotrmelci už se Tvrdík musel vyjádřit.

Titul nemáme ve svých rukou

„Fotbal jsou emoce. Včera druhé zklamání v krátkém čase. Od týmu, který vyhrál skupinu Evropské ligy, a dobrý fotbal zjevně umí, jsme čekali víc. Titul nyní nemáme ve svých rukou, ale soutěž ještě neskončila. Je stále o co hrát. I kdyby jen o čest a důvěru,“ napsal předseda představenstva Slavie Tvrdík na svůj profil na platformě X.

Nezůstalo jen u slov o zklamání. Tvrdík se také dotkl personálních změn. „Fotbal vás naučí pokoře. Já osobně odpovídám za klub i A-tým. Pokud akcionář, nebo já sám, dospějeme k tomu, že už nemám Slavii co dát, s hrdostí na svoji dosavadní práci v klubu, odejdu. Odvolávat však nikoho nebudu. Věřím svému týmu,“ konstatoval pětapadesátiletý fotbalový boss, který ve Slavii působí od sezony 2015/16.

Tvrdík: Cílem nebyly tituly

Slavia v letech 2019 až 2021 získala pod trenérem Jindřichem Trpišovským, který vede mužstvo od prosince 2017, tři ligové tituly v řadě. Nyní ale hrozí, že bude třetí rok na lačno. V minulých dvou sezonách skončila vždy druhá. A do pětikolové nadstavby jde ze stejné pozice. To znamená, že bude hrát derby se Spartou na Letné. „Máme za sebou poslední roky fungování v modelu, kdy jsme museli opory klubu z ekonomických důvodu prodávat. Cílem nebyly tituly, ale ekonomické přežití,“ pokračoval Tvrdík.

Miliardový byznys českého fotbalového reprezentanta. Teď chce bývalý záložník Slavie ovládnout ligový klub

„Nyní je rok nula v novém. Všichni v klubu nyní toužíme po domácím úspěchu, všichni toužíme po titulu. Budeme reagovat, připravíme se se sebereflexí a chladnou hlavou ještě lépe. Věřím, že znovu probudíme mentalitu vítězů a že za vaši podporu budeme vracet radost,“ vzkázal Tvrdík fanouškům na sociální síti X.

V zimě klub převzal miliardář Pavel Tykač, který ho koupil od čínských vlastníků. Trpišovský, o jehož hodnocení blamáže s Olomoucí jsme na SportechŽivě také informovali, má v Edenu smlouvu do června 2026. Vydrží do té doby na lavičce?

Napište nám do komentářů, kdo by podle vás mohl Trpišovského u Slavie nahradit

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články