Turecký trenér prohlásil, že by Messiho nechtěl ani zadarmo

i Foto: fadeawayworld.net
                   

Argentinský útočník Lionel Messi je společně s Cristianem Ronaldem považován za nejlepšího fotbalistu planety. Na světě se samozřejmě najde jen velmi malé procento klubů, které by o jeho služby nestály. Jeden z „vyvolených“ se momentálně nachází ve druhé nejvyšší turecké lize. Tamní trenér prohlásil, že by hvězdou světové extratřídy nechtěl přivést ani zadarmo. Co jej k tomuto přesvědčení vede a má snad natolik kvalitní kádr, že si může dovolit odmítat jména Messiho velikosti?

Messi by se v Turecku strachoval o angažmá

Dvaatřicetiletý rodák z argentinského Rosaria působí na evropském kontinentu už od mládežnických let. Za tu dobu ani jednou nevyměnil klubové barvy. Jeho srdce je stále věrné jedině katalánské Barceloně, s níž dosáhl na řadu ohromných úspěchů. Celkem čtyřikrát vyhrál Ligu Mistrů, získal deset titulů mistra španělské La Ligy, třikrát ovládl Superpohár a nezaostával ani z hlediska individuálního. Díky skvělým výkonům je šestinásobným držitelem Zlatého míče, v této disciplíně už dokázal překonat i Cristiana Ronalda.

Ačkoli je Messiho přesun do jiného klubu prakticky nereálný, stále by se našlo značné množství celků, které by si jeho služby dovolit mohly. Hovoříme především o Manchesteru City, Paris Saint-Germain či londýnské Chelsea. Za všemi třemi kandidáty totiž stojí bohaté zázemí. Existují však i takové týmy, které mají hluboko do kapsy, ale ani kdyby jim peníze byly nakloněny, stejně by o slavného útočníka ani prstem nezavadily.

Konkrétně hovoříme o druholigovém tureckém  Altinordu FK, jehož ředitel Mehmet Seyit Özkan šokoval veřejnost následujícím prohlášením, kterému nechybí hodně velká dávka sebevědomí:

„Messiho bych do svého klubu nikdy v životě nepřivedl. I kdyby u nás chtěl hrát zadarmo, určitě bych ho odmítl. Věřím našim mladým tureckým hráčům a proto jim budu dávat šanci, i kdyby se hvězdy světového fotbalu stavěly na hlavu.“

Klub s nemalými ambicemi, které však zůstávají za očekáváním

Určitě si teď říkáte, že pokud ředitel Özkan něco takového pronesl, musí mít bezpochyby skvěle rozjetou sezónu a navíc dokonale promyšlený plán. Je pravdou, že vysoké ambice Altinordu rozhodně nechybí:

„Našim hlavním cílem je postup se do nejvyšší turecké soutěže a do roku 2023 hrát evropské poháry.“

Na druhou stranu je však potřeba si připustit obraz reality, který je těmto cílům zatím na míle vzdálený. Altinordu FK totiž aktuálně figuruje ve spodní části druholigové tabulky, takže naděje na postup mezi tureckou elitu umírá poslední. Naopak je vysoce pravděpodobné, že vzhledem k výkonům z posledních kol bude bojovat o záchranu. Pořád si tamní představitelé myslí, že by jim Lionel Messi nepomohl?

Foto: fadeawayworld.net

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články