Trpišovský zhodnocuje sezónu před pauzou: Čas hraje pro nás. Proč?

Po třetině soutěže jsou na druhé příčce, na Spartu ztrácejí dva body. Proč podle trenéra Slavie Jindřicha Trpišovského hraje aktuální čas právě pro sešívané?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Rozporuplný start nového ročníku má za sebou pražská Sparta. Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského sice jak v domácích ligových utkáních, tak v Evropě zatím dominují. Přesto je trápí venkovní klání, v nichž nečekaně doplácejí na bídnou produktivitu. V šesti utkáních se trefili jen devětkrát a ztratili body jak v Jablonci, tak v Teplicích. Naposledy je zachránil nesprávně nařízený pokutový kop proti Slovanu Liberec, kde po dvaceti minutách prohrávali o dvě branky.

Důvodů je hned několik včetně zkvalitnění tuzemské domácí soutěže, o němž mluvil po posledním utkání trenér Jindřich Trpišovský. „Celkově ligu po fotbalové stránce hodnotím velice dobře. Je dramatická, je v ní spoustu skvělých zápasů, oproti loňské sezoně se posunul servis pro diváky i návštěvnost. Uvidíme samozřejmě, jak to bude vypadat spolu se zhoršujícím se počasím, myslím si ale, že je spousta nových a zajímavých hráčů i trenérů,“ chválil.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Jak však sám podotknul, sešívaní s dosavadním průběhem nemohou být plně spokojeni vzhledem ke třem ztrátám. „U nás osobně je to jiné, jsme bez prohry, ztratili jsme ale ve třech zápasech, kde jsme ztratit nechtěli, to nás hodilo do toho dvoubodového manka,“ dodává s odkazem na aktuální vedení pražské Sparty. Ta je navíc ve skvělé formě a v 11 utkáních nasázela 30 branek, tedy o třetinu více než sešívaní.

Trpišovský: Naše výkony půjdou nahoru

Červenobílým by přesto mohla pomoci reprezentační přestávka, která na čas ligu zastaví. Podle Trpišovského ji mužstvo musí využít k návratu nemocných hráčů a lepšímu zabudování letních posil. „Čas ovšem bude hrát trochu pro nás, přišli jsme o tři hráče, kteří teď hrají Champions League, máme nové kluky, kteří se teprve postupně zabudovávají. Někteří, jako Dmitrescu, Wallem, Chytil, Tijani nebo Bolu už nám pomáhají,“ pokračuje.

Sešívaní tak podle něj musí vyladit formu pro zbytek podzimu. „Čas hraje pro tým, který si zvyká. Chtěli jsme být první, myslím si ale, že s postupem času půjdou naše výkony nahoru,“ věší sedmačtyřicetiletý stratég.

Půjdou výkony pražské Slavie nahoru?

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články