Dvě červené karty? U jedné ani nevím, k jakému faulu došlo, přiznal Trpišovský po prohře s Lincem

Sedm gólů, dvě červené karty. Pražská Slavia má za sebou dramatické utkání na půdě rakouského Lince, které výraznou měrou ovlivnil sudí Lawrence Visser.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha

Sešívaní před dvěma týdny v Edenu dokázali udolat LASK Linec 4:1 a odvetné utkání v Rakousku mohlo být spíše formalitou. Přesto svěřenci Jindřicha Trpišovského vzhledem k boji o patnácté místo koeficientu zajišťující vyšší nasazení českých týmů v předkolech evropských soutěží potřebovali získat další cenné body. Ofenzivní smršť tak odstartovali právě červenobílí, kteří šli ve 27. minutě zásluhou Petera Olayinky do vedení.

LASK dokázal vyrovnat ve 36. minutě zásluhou Wiesingera, o několik desítek vteřin však dokázala znovu odskočit hostující Slavia gólem Alexandra Baha. Těšně před koncem druhé půle fauloval Aiham Ousou a po druhé žluté kartě bylo jasné, že rakouský celek bude mít k dispozici dlouhou početní převahu. Červenobílí přesto dokázali krátce po poločase navýšit vedení zásluhou Yiry Sora.

iZdroj fotografie: Reuters

Závěr však patřil domácím. Nejprve se v 78. minutě dalekonosnou ranou prosadil Wiesinger, o osm minut později navíc sešívaným scházel další hráč na hřišti. Po faulu Srdjana Plavšiće totiž rozhodčí Lawrence Visser nekompromisně tasil další červenou kartu a Slavia dohrávala o devíti. Výraznou převahu v závěru využili Gruber a Schmidt a LASK dokonal obrat a vítězství 4:3. Vzhledem k výsledku úvodního utkání však postupuje dál pražská Slavia.

Druhá červená karta? Překvapila mě, přiznal Trpišovský

Podle trenéra Jindřicha Trpišovského je velkou komplikací pro další zápasy play-off Evropské konferenční lig zejména ztráta dvou hráčů. „Aiham je jeden z hráčů, o kterého jsme tady nechtěli přijít, protože byl v karetním ohrožení,“ pokračuje. „Byla to naše hloupost, podobná situace jako na podzim, kdy jde s kartou do faulu v běžeckém souboji. Ještě jsme se na to před zápasem připravovali, že přesně do takové situace se nechceme dostat,“ kroutil hlavou.

U druhé červené nevím, k jakému faulu došlo. Viděl jsem to jen v reálu, červená mě ale překvapila. U Aihama to byly dva žluté fauly, trochu hloupé, u Srdjana ani nevím, co to bylo za střet, takže to neumím moc okomentovat,“ doplnil Trpišovský s tím, že sešívaní překvapivě zvládali tempo hry i v deseti. „Výsledek je pro mě zklamání, dali jsme tři góly, šli jsme navíc dvakrát sami na bránu, mohli jsme opět dát více než pět gólů,“ zakončil.