Trpišovský prozradil, proč prosadil návrat Zimy do Slavie. Čím přesvědčil Tvrdíka?

Slavia přivedla z Turína obránce Davida Zimu. Zaplatit by za něj měla přibližně 100 000 000 korun. Peníze ale nakonec nehrály hlavní roli.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Ještě před pár dny to vypadalo, že obránce David Zima zamíří z FC Turín na hostování do německého Hamburku. Jenže jednání se nakonec zadrhla. Předseda Slavie Jaroslav Tvrdík potvrdil, že se sešívaní snažili třiadvacetiletého obránce přivést zpět do Edenu. Jenže Turín si řekl vysokou částku. „Poslali jsme do Turína nabídku na zpětnou koupi, ale jejich představa je částka, za kterou jsme ho prodali (5,9 milionu eur) nebo vyšší. Tomu nejsme schopni konkurovat. Máme své limity,“ řekl Tvrdík v Totálním Podcastu.

Kontakt s trenéry

O stopera měl velký zájem trenér Jindřich Trpišovský. „Od samého začátku (jsem) byl v kontaktu s trenéry, kteří mě chtěli. Řekli mi, že udělají maximum, aby mě dostali do Slavie. To pro mě bylo velkým impulsem, abych i já sám udělal něco k tomu, abych se vrátil do Slavie. Chci realizačnímu týmu a panu Tvrdíkovi poděkovat za to, co pro mě udělali,“ prozradil Zima v rozhovoru pro klubový web.

Ze Slavie odcházel David Zima do FC Turín za 5,9 milionu eur. Nyní se vrací zpět a sešívaní za něj zaplatí cca 4 miliony eur.
iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

O olomouckého odchovance přitom stála řada klubů z lepších evropských soutěží. „Klubů bylo hodně, docela se to mlelo. V duchu jsem doufal, že by mohla vyjít Slavia,“ přiznal stoper. Trenér Trpišovský přesně věděl, co mu mladý, ale přesto již zkušený obránce může nabídnout. Zima navíc zná prostředí ve Slavii i herní systém. Může se tak hned zapojit.

Ideální volba?

Kouč červenobílých také zmínil, že se stoper skvěle hodí do herního pojetí Slavie. „Získáváme hráče, který má velké evropské zkušenosti, hrál proti TOP klubům jako jsou Nice, Leverkusen, Leicester nebo Arsenal. A obstál. Je to hráč, který má ve 23 letech 19 startů za národní tým, zná klub, systém, zná zdejší prostředí, přesně se hodí do herního pojetí, které praktikujeme,“ uvedl pro klubový web Trpišovský.

V dresu FC Turín odehrál David Zima 37 zápasů a vstřelil dva góly.
iZdroj fotografie: Depositphotos

A v čem se tedy přesně Zima hodí do jeho plánů? „Máme hodně ofenzivní mužstvo. David patří k těm, kteří hodně myslí na defenzivu, chodí na hřiště s cílem neinkasovat, zabezpečovat spoluhráče. Navíc má přes 190 centimetrů, je silný v hlavičkových soubojích, je velice rychlý, má skvělou kilometráž. Získáváme prostě ve všech směrech hotového hráče, který má ve svém věku všechno před sebou, a jsme za to moc rádi,“ těší trenéra.

Peníze nejsou všechno

Jaroslav Tvrdík nyní potvrdil, že příchodem Zimy končí zimní přestupové období áčka Slavie. Nezapomněl zmínit, že nezanedbatelnou roli v transferu sehrál i fotbalista. „Byl to on sám, kdo to rozhodl v náš prospěch, přestože na něj existovaly nabídky blížící se dvojnásobku naší transferové ceny. Vážím si toho, že dal přednost Slavii v konkurenci dalších pěti evropských klubů a navíc respektoval výši platového stropu klubu,“ dodal Tvrdík.

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články