Trpišovský pochválil (staro)novou posilu: Takhle kvalitní a komplexní hráč tu dlouho nebyl

Do pražského Edenu přestoupil již v létě, přesto si svůj debut připsal až v nedělním utkání proti Bohemians. Kdo je podle kouče Trpišovského výraznou budoucí tváří sešívaných?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Debut vysněné červenobílé posily. O sedmadvacetiletého stopera Sheriffa Sinyana se pražská Slavia zajímala téměř šest přestupových období, přesto se v létě podařilo jej získat. Bývalý opora norského Molde podepsala v Edenu neobvyklou roční smlouvu s dvouletou opcí. Důvodem byly Gambijcovy častá zranění, která jej v posledních několika měsících úplně vyřadila ze hry. Nyní si odbyl svůj debut v novém působišti.

Na půdě pražských Bohemians nastoupil k závěrečným třinácti minutám a přispěl k výhře 2:0. Podle trenéra Jindřicha Trpišovského tak zatím jde vše podle plánu. „Ano, jde. Předpoklad byl, že bude tři měsíce mimo, protože dva roky nehrál fotbal a přišel s natrženým lýtkovým svalem. Achilovku měl navíc v takovém stavu, že nebyla v potřebné hybnosti, z čehož právě pramenila ta zranění,“ dodává s tím, že fyzioterapeuti odvedli skvělou práci.

iZdroj fotografie: FK Molde

Měl jsem možnost to sledovat, byly to dvě hodiny práce každý den,“ zdůrazňuje s tím, že po třech měsících se Sinyan začal zapojoval do tréninkových jednotek. „Dali jsme si tři měsíce, po kterých jsme ho začali postupně zatěžovat. Do zápasu teď nastoupil zdravý po nějakých dvou letech, v Molde sice dohrával čtyři zápasy, to ale byl zraněný a kulhal na jednu nohu,“ míní s tím, že ač proti Bohemians nastoupil jako defenzivní záložník, jeho primární využití je jiné.

Trpišovský: Takový hráč tady dlouho nebyl

Proti Bohemce nastoupil na šestce, což je jeho původní post, na kterém nastupoval až do nějakých čtyřiadvaceti. Pak se teprve přesunul na stopera, kam s ním primárně počítáme. Pokud ho ale budeme dostřídávat, můžeme ho využít i na středu hřiště. Je nesmírně fotbalový, má obrovský přehled,“ doplňuje Trpišovský s tím, že benefity tak převažují možné riziko neúspěchu.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Sešívaný lodivod však věří, že Sinyan návrat na trávník zvládne. Podle Trpišovského by totiž Gambijec mohl patřit k osobnostem ligy. „Šli jsme do risku, uvidíme jak to půjde dál, pokud mu ale vydrží zdraví, tak si myslím, že takhle kvalitní a komplexní hráč tu dlouho nebyl,“ míní a jedním dechem dodává, že pomoci by mohly také tuzemské travnaté povrchy. „Celá jeho kariéra byla zatím protkána zraněními, celý život ale působil na umělkách, takže věříme, že přechod na přírodní trávník mu pomůže,“ zakončil.

Rozumíte důvodům neobvyklého letního nákupu pražské Slavie?

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články