Trpišovský po Teplicích zuřil: Chybí mu Lingr, Olayinka a Jurásek. Co řekl?

Další remíza, dvoubodová ztráta na čelo. Pražská Slavia po matném výkonu vybojovala v Teplicích jen bezbrankovou remízu, trenér Trpišovský zuřil.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Pražská Slavia poprvé v aktuálním ročníku vyšla střelecky neprázdno. Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského v Teplicích vystřelili jen dvakrát na bránu, navíc málem inkasovali. Body zařídil vychytanou penaltou proti domácímu Tadeášovi Vachouškovi bezchybný brankář Aleš Mandous. Přesto trenér Jindřich Trpišovský po utkání nezastíral zklamání a smutek ze třetí ztráty bodů v rozjeté sezóně.

Zajímavý zápas se skvělou kulisou a plným stadionem. My jsme bohužel nedali gól, v některých fázích nám, hlavně ve druhém poločase, scházela rychlejší kombinace,“ prohlásil s tím, že o výsledku rozhodla zejména bídná produktivita. „Když už jsme v nějaké pozici byli, netrefili jsme bránu, na konci první půle pak navíc po našem vlastním autu byla penalta. Mandy nás naštěstí podržel a penaltu chytil,“ doplnil s tím, že červenobílí se trápili také po poločase.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Bohužel, ve druhém poločase jsme dobře začali, pak náš herní výkon ale šel dolů, hlavně ve středu hřiště. Kombinací jsme nedokázali přehrát soupeře ani vymyslet nějakou finální přihrávku. Z dalších pozic jsme netrefili bránu,“ kroutil hlavou zkušený stratég. Sešívaní přitom s produktivitou překvapivě bojují od startu aktuálního ročníku. V deseti ligových kolech se trefili jen sedmnáctkrát, loni přitom zakončili s průměrem téměř tři branky na zápas.

Trpišovský: Dřív jsme sázeli na Lingra, Olayinku a Juráska

Důvod je podle Trpišovského jasný: odchod zkušených opor a produktivních individualit schopných prosadit se po standardních situacích. „Dřív jsme z nich byli produktivnější, spoustu gólů hlavou navíc dávali Ondra Lingr a Peter Olayinka. David Jurásek navíc dobře zavíral zadní tyč a připravoval nám pozice, tam nás momentálně v podobných zápasech tlačí bota,“ dodává na adresu tří bývalých hráčů sešívaných. Lingr nastupuje za Feyenoord, Olayinka se přesunul do Crvne Zvezdy a Jurásek hraje v dresu Benfiky Lisabon.

Problémová je podle něj zejména levá strana hřiště, kde operuje Lukáš Provod, Oscar Dorley nebo Conrad Wallem. „Centry z levé strany nejsou dnes zdaleka tak kvalitní jako ty zprava, často míče navíc létají do jiného prostoru, přestože máme ve vápně Tijaniho a Mojmíra,“ prozradil otevřeně. Sám Trpišovský navíc přiznává, že neúspěchy v proměňování šancí nejsou jen souhrami náhod.

Neproduktivita? Všechno není jen souhrou náhod

Další věc je, abychom proměňovali šance, určitě tam jsou věci, které jsou souhry náhod, ne ale všechny,“ zdůraznil. „Zásadní jsou standardky, Linži (Ondřej Lingr pozn. red.) s Peterem Olayinkou dávali podstatnou část svých gólů právě hlavou,“ doplnil na adresu bývalých hráčů. Trenérský štáb tak čeká perný týden, již ve středu totiž čeká sešívané důležitý zápas Evropské konferenční ligy proti Tiraspolu. V neděli pak sešívaní míří do Liberce.

Chybí pražské Slavii hráči jako Ondřej Lingr nebo Peter Olayinka?

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články