Trenér Slavie Trpišovský promluvil o zdraví Bořila: Je pro tým velmi důležitý

Patří k nejlepším českým fotbalistům na svém postu, což dokázal ve Slavii i v národním týmu. Přesto se kapitán sešívaných Jan Bořil na fotbalové trávníky od října loňského roku nepodíval. Jak je na tom nyní?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Prožil náročnou předminulou sezónu, která vygradovala účastí na odloženém mistrovství Evropy. Právě nabitý program však znamenal pouze malou porci odpočinku, což následně přispělo k jeho dlouhé absenci. Opora a kapitán pražské Slavie Jan Bořil je od loňského října zraněný a jak dříve přiznal, po komplikovaném zranění kolene mu hrozil konec kariéry. Nyní se pomalu vrací do tréninkového procesu a účastnil se také soustředění sešívaných v rakouském Aigenu.

Je velký bonus, že tady s námi byl,“ přiznal na stránkách klubu trenér Jindřich Trpišovský. Zatím má ale k návratu do plné zátěže daleko. „Občas už se účastní i společných tréninků, například v posilovně. Jinak ale má svůj individuální program. Jeho stav bohužel zatím neumožňuje ani běhat s týmem,“ dodal na adresu čtyřnásobného českého šampiona kouč Slavie.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Přesto podle Trpišovského Bořil stále dokazuje svou klíčovou roli pro mužstvo a zejména pro mladé hráče a nováčky. „Na všech tréninkových jednotkách vidíte, že má velké zkušenosti. Navíc si troufám říct, že to je velký slávista a ví, co obnáší hrát ve Slavii a hrát evropské soutěže. Pomáhá nám to přenášet na mladé hráče. Velká část těch zkušených tady s námi momentálně není, navíc jich za poslední dobu také hodně odešlo,“ doplňuje šestačtyřicetiletý stratég.

Bořil nám chyběl, ví kouč

Bývalý hráč Mladé Boleslavi nebo Viktorie Žižkov má podle trenéra před sebou náročný úkol, a to sloužit jako spojnice mezi dlouholetými oporami a novými hráči. „Tým se proměnil. To, že s sebou máme kapitána, je velký bonus. Byla to jedna z věcí, která nám v sezóně trochu chyběla. Bóřův projev, verbální i nonverbální, je pro tým důležitý v momentě, kdy tam my jako trenéři nejsme. Honzova přítomnost nám celkově hodně pomáhá,“ zakončil Trpišovský v obsáhlém rozhovoru pro klubový web.

Pomůže návrat Bořila Slavii k zisku mistrovského titulu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Benzín a nafta zlevňují, má smysl dělat si zásoby na horší časy? Jen při respektování exspirační doby paliva
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: účinný protivzdušný komplet Alvis Stormer nečekaně prohrál se sebevražedným dronem, měl mj. nejrychlejší MANPADS světa
Události247.cz
Události247.cz
Nejistý osud Ruska: Pád Putina bude možná horší, než konec Stalina. Na místo šéfa Kremlu může nastoupit někdo daleko krutější
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Z obyčejného dronu může být po chvilce nebezpečná protitanková zbraň. Stačí jen standardní hlavice z RPG-7 a trocha izolepy