Trpišovský otevřeně o posile Slavie: Je podobný Stochovi, má obrovské ofenzivní přednosti

Pražská Slavia v létě nezahálí a nadále rozšiřuje svůj kádr. Trenér Jindřich Trpišovský nyní otevřeně promluvil o ofenzivní posile, která vyšla klubovou kasu na 25 milionů korun.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Hledání rychlého a technicky vytříbeného křídelníka je u konce. Slavia před několika dny přivedla za téměř 25 milionů korun brazilského záložníka Ewertona z Mladé Boleslavi. Podle slov trenéra Jindřicha Trpišovského ho sešívaní dlouho sledovali. „Dlouhodobě jsme hledali hráče podobného jako Miňo Stoch. Hráče, který se vyžívá v poslední třetině hřiště,“ uvedl na stránkách klubu s tím, že spolupráce nemusí být zpočátku ideální. Proč?

Ewerton? Pro Česko je výjimečný

Nakonec jsme se rozhodli pro Eweho, i když víme, že nás některé věci budou trápit a některé budou trápit jeho. Žádný hráč ale není dokonalý. Známe jeho obrovské ofenzivní přednosti, kterých chceme využít. Samozřejmě z něj postupně chceme udělat komplexního hráče,“ doplnil šestačtyřicetiletý stratég, podle něhož jsou přednosti Ewertona pro české prostředí absolutně výjimečné.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Řadu svých návyků se musí bývalý hráč São Bernarda, Pardubic nebo Zlatých Moravcí-Vrábele odnaučit. „Na druhou stranu je to hráč, který má i určité mouchy a návyky, které musí upravit a změnit. Jeho příchod do Slavie byl několikrát velké téma. Jak říkám, hodně jsme ho sledovali na různých úrovních,“ přiznává trenér na adresu rodáka z Amapá, který v prosinci oslavil pětadvacáté narozeniny.

Trpišovský: Má fotbal v krvi

Klíčovou předností Ewertona, který nasbíral 66 ligových startů, je podle kouče červenobílých produktivita a vedení míče. „Je to hráč, který, jak asi všichni víme, umí dávat góly zpoza šestnáctky a má skvělý driblink. Nejpřirozenější věc pro něj je jít jeden na jednoho nebo na dva a obejit protihráče,“ pokračuje s tím, že právě v této herní dovednosti patří bezkonkurenčně mezi českou špičku.

To je hodně výjimečné. Celkově je to hráč, který je hodně silný v křídelních prostorech a tlačí se do koncovky. Má fotbal v krvi, je to Brazilec, ale díky tomu, že působil dlouho na Slovensku a v Česku, tak je adaptovaný na zdejší prostředí,“ zakončil zkušený stratég. Naváže Ewerton na produktivitu z uplynulé sezóny, kdy v Mladé Boleslavi zaznamenal v 38 utkáních 14 gólů a osm asistencí?

Prosadí se Ewerton v Edenu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články