Další posila míří do Edenu. Hráč jako on nám chyběl, přiznal sportovní šéf Slavie Bílek

Pražská Slavia nadále posiluje svůj kádr pro nový ročník. Trenér Jindřich Trpišovský může počítat se službami produktivního křídelníka, který v jarní části české ligy patřil k nejzářivějším hvězdám.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Brazilský křídelník Ewerton má za sebou nejlepší ročník v kariéře. Pětadvacetiletý míčový kouzelník dokázal v dresu Mladé Boleslavi nasázet jedenáct ligových branek a upoutal řadu zájemců jak z Česka, tak ze zahraničí. Intenzivně po něm toužila obě pražská „S“. Nyní je jasné, že produktivní záložník oblékne sešívaný dres. V Edenu podepsal tříletou smlouvu, naopak do středočeského klubu míří 25 milionů korun.

Ewerton ukázal v lize obrovskou kvalitu směrem dopředu. Jeho herní typologie nám během jarní části sezóny trochu chyběla, proto věříme, že bude pro Slavii posilou a uplatní svůj potenciál,” komentoval přesun na stránkách klubu sportovní ředitel červenobílých Jiří Bílek. Sám Brazilec věří, že ho působení v Edenu posune individuálně i kolektivně. „Je pro mě velkým potěšením tu být,“ nezastírá Ewerton.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Jsem hrdý na to, že jsem v nejlepším klubu v České republice, že mám možnost za takový klub hrát. V minulé sezóně jsem měl skvělá čísla, ale to už je minulost,“ tuší bývalý hráč São Bernarda, Pardubic nebo slovenského ViOnu Zlaté Moravce – Vráble. „Jsem v novém týmu, se kterým chci být úspěšný a kterému chci pomoci. Doufám, že nás společně čeká skvělá sezóna,“ věří již druhá posila Slavie z této jihoamerické země. V průběhu uplynulých dní totiž do Edenu zamířil z Karviné jeho krajan Eduardo Santos.

Ewerton: Hrát evropské poháry je můj sen

Samozřejmě se na působení s ním těším. Nikdy předtím jsme spolu nehráli, je to ale také Brazilec, takže je pro nás oba skvělé, že tu budeme spolu,“ dodává Ewerton s tím, že cíle v novém angažmá jsou jasné. „Chceme být všichni úspěšní. To znamená vyhrát ligu, ale nejen tu. Všechno, co jde. Velkou motivací je hrát evropské poháry. Poslední sezóny jsem Slavii v pohárech sledoval, teď chci být u toho,“ pokračuje křídelník, kterého již za několik týdnů čeká kvalifikace o Evropskou konferenční ligu.

Nikdy předtím jsem evropské poháry nehrál. Poslední sezóny jsem vždycky sledoval, jak Slavie hraje v Lize mistrů, Evropské nebo Konferenční lize. Byli skvělí a je to pro mě velká motivace. Hrát poháry je můj sen. Doufám, že se nám to podaří,“ zakončil rodák z města Amapá.

Kdo ze čtveřice Jurečka, Ewerton, Santos a Douděra bude pro Slavii největší posilou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Koroze je jako mor. Domácí kutilové ale přišli na to, jak ji levně porazit a obnovit karoserii do původního stavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruská noční můra. Ukrajina je zřejmě i testovacím centrem pro vyspělé zbraně. Co vlastně útočilo na krymské letiště?
Události247.cz
Události247.cz
Západ může reagovat na jaderný krok ruského prezidenta hned několika způsoby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak je možné, že lidé přežili dobu ledovou: Museli být kreativní, zruční a dokonale sehraní