Trpišovský musí před Rakówem řešit absence opor: Koho sešívaní nečekaně zapsali na soupisku?

Pražskou Slavii čeká poslední soupeř v kvalifikačním boji o Evropskou konferenční ligu. Trenérovi Trpišovskému schází řada důležitých hráčů. Jak situaci vyřešil?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Po gibraltarském St Joseph’s a řeckém Panathinaikosu schází pražské Slavii poslední krok k jistotě podzimní účasti v základní skupině Evropské konferenční ligy. Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského narazí na polský Raków Częstochowa, který dříve prošel přes slovenský Spartak Trnava a kazašskou Astanu. Sešívaní musí řešit řadu absencí a v základní sestavě by se proto mohlo objevit nečekané jméno.

Trenérský štáb na poslední chvíli dopsal na soupisku obránce Davida Juráska a záložníka Srdjana Plavšiće, který v aktuálním ročníku zatím neodehrál ani minutu. „Yira Sor a Lukáš Provod zůstali v Praze, aby měli lepší servis pro domácí odvetu. Po zraněních Ewertona a Václava Jurečky jsme potřebovali doplnit levou stranu a krajní pozice obecně, proto jsme se rozhodli pro tyto hráče,“ osvětlil na tiskové konferenci Trpišovský.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Srbský záložník je i přes zápasovou absenci podle lodivoda Slavie ve skvělé formě. „Ukazuje to jak v přípravných zápasech, tak na tréninku. Prošel si určitými problémy, do přípravy nastoupil zraněný, jednalo se o jeho odchodu,“ dodává s tím, že na soupisce proti Panathinaikosu se neobjevil z důvodu jednání o svém odchodu. „Vyjednávalo se o transferu směrem do Turecka, který nedopadl,“ přiznal kouč.

Trpišovský: Musíme předvést maximum

U Srkiho je výhoda, že tým zná a v útočné fázi, především při dobývání bloku, nám dokáže hodně pomoci. Je využitelný na více pozicích, proto jsme se pro něj rozhodli. Musím ho pochválit, perfektně trénoval, je skvěle kondičně připravený, rozehrával se i s B-týmem,“ doplňuje Trpišovský s tím, že motivace je velká. „Poslední krok bývá nejtěžší, čeká nás těžký soupeř. Musíme předvést maximum a vydat ze sebe to nejlepší, abychom tento dvojzápas zvládli,“ zdůraznil.

Červenobílí, kteří jsou favoritem dvojzápasu, vyběhnou na trávník v polské Częstochowe již dnes v 18:00. Utkání vysílá přímým přenosem stanice O2 TV Sport.

Postoupí Slavia přes polského soupeře?

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články