Trpišovského eso z Dánska. Bah přiznal, proč si vybral právě pražskou Slavii a jak ho přijala kabina

                   

Kouč Jindřich Trpišovský si jej po odchodu Vladimíra Coufala vybral jako nástupce na místo pravého beka. Přesto musel na vysněnou posilu ještě půlrok počkat, v sobotním utkání proti Olomouci však již třiadvacetiletý Alexander Bah nastoupil. „Mám radost, že jsem si odbyl takový debut,“ prohlásil pro slavia.cz po výhře 3:1 a přiznal i proč si vybral právě pražskou Slavii.

Třiadvacetiletý Bah dorazil do Edenu teprve na začátku ledna, kdy za něj Slavia po dlouhodobém zájmu uhradila dánskému SønderjyskE okolo čtyřiceti miliónů korun. Už dva týdny po změně působiště si dánský reprezentant odbyl svou premiéru v sešívaném dresu a podle kouče Jindřicha Trpišovského nezklamal.

iAlexander Bah (vpravo) v souboji s plzeňským Janem Kopicem. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Zahrál velice slušně, chvalitebně. Na krátkou dobu, co tu je, a že si musel zvykat na změnu postu a rozestavení, ukázal, že má velkou herní inteligenci. Je v cizí kabině, v jiném systému. Neukázal vše, co v něm je. Ostatní hráči si na něj musejí zvyknout. Má specifický styl, je to trochu jiný typ hráče než Lukáš Masopust,“ komentoval jeho výkon pro kamery O2TV trenér červenobílých.

Jak sám pravý obránce přiznal, rozdíly mezi českou a dánskou nejvyšší soutěží jsou značné. „Bylo to úplně jiné [než dánská liga]. Mnohem víc soubojů, hrál se trochu víc kontaktnější fotbal, než na jaký jsem zvyklý. Ale myslím si, že to bylo dobré, poradili jsme si, především ve druhém poločase. Těším se, až se na českou ligu adaptuji a budu se zlepšovat,“ prohlásil pro slavia.cz. S aklimatizací mu pomáhá i Holanďan Mick Van Buren, který má s Dánskem zkušenosti.

iZdroj fotografie: Reuters
(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Hodně si povídám s Mickem, který hrál v dánské lize, takže už zná ty rozdíly, může mi poradit. Nico umí taky dobře anglicky, takže i on mi hodně pomáhá,“ prohlásil. Je si však vědom náročnosti češtiny. „Je to trochu těžší. Ale myslím si, že ve fotbale je docela jednoduché se domluvit. Už jsem se naučil některé základní výrazy v češtině. Myslím, že to půjde čím dál lépe,“ prozradil pro klubový web.

Pochválil i kabinu červenobílých, která patří mezi nejlepší v Česku. „Cítím se skvěle, kluci mě vzali mezi sebe a se vším mi pomohli. Jsem moc rád, že tu můžu být,“ prohlásil. „Chtěl jsem jít do Slavie, protože hrají hodně útočně a běhavě. Úroveň fotbalu je tu vysoká, takže se můžu zlepšovat a stát se ještě lepším fotbalistou. Fanoušci jsou tady taky skvělí, což v Dánsku není. To byl další důvod, proč jsem se rozhodl přestoupit,“ prohlásil pro slavia.cz. „Je to velký klub, vyhrává spoustu trofejí a já chci být u toho,“ dodal.

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články