Trojlístek hvězd pro Slavii. Trpišovský chce lovit u ligových konkurentů

Pražská Slavia si vyhlédla pro zimní přestupové období hned trojici velkých jmen. Kdo zaujal trenérský štáb v čele s Jindřichem Trpišovským?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Letní přestupové období skončilo teprve před několika týdny, přesto se již elitní české kluby připravují na zimní transferové okno. Trenér Jindřich Trpišovský si podle zákulisních spekulací vyhlédnul hned tři mladé hvězdy české nejvyšší soutěže, které by měly osvěžit stávající kádr. Sešívaní však budou muset zaplatit pořádný balík, o každého ze trojlístku hráčů mají totiž zájem také jejich ligoví konkurenti.

Trenéra Jindřicha Trpišovského zaujal v posledních měsících svými výkony záložník Michal Hlavatý, okolo něhož krouží červenobílí dlouhodobě. Pětadvacetiletý středopolař se v posledních měsících dostal do skvělé formy a jeho přesun do jednoho z velkoklubů je na spadnutí. Bývalý hráč Příbrami, Viktorie Plzeň, Baníku Sokolov či Mladé Boleslavi však nebude levnou záležitostí, v Pardubicích má totiž platnou smlouvu až do léta 2026.

iZdroj fotografie: FK Pardubice

Navíc patří k výrazným oporám mužstva a Východočeši by za něj mohli požadovat částku okolo 25 až 30 milionů korun nebo hráčskou kompenzaci. Sešívaní mají nadále zájem také o třiadvacetiletého levého křídelníka Vasila Kušeje, který hájí barvy Mladé Boleslavi. O mládežnického reprezentanta se štáb kouče Jindřicha Trpišovského zajímal již v létě, z přestupu však nakonec sešlo. Kušej měl totiž namířeno do nizozemského Utrechtu, jenže ani tento přesun se nevydařil.

Nákladný přestup?

Někdejší hráč Drážďan, Prostějova nebo Ústí nad Labem se přesto dokázal dostat na startu ročníku do skvělé formy. V šesti utkáních zaznamenal dvě branky a u jedné asistoval a patří tak mezi opory svého mužstva. Je tak zřejmé, že ve městě automobilů dlouho nevydrží. Kušejovu hodnotu odhaduje renomovaný server Transfermarkt na 600 tisíc euro, tedy zhruba 14 milionů korun. Červenobílí by však v zimě museli zřejmě zaplatit až dvojnásobek.

iZdroj fotografie: FK Mladá Boleslav

Třetí vytouženou posilou trenéra Jindřicha Trpišovského je dvaadvacetiletý záložník Pavel Šulc. Dvaadvacetiletý talent na startu ročníku pod koučem Miroslavem Koubkem jen vysedával na lavičce, přesto se postupně stal jednou z ústředních postav ofenzivy plzeňské Viktorie. Za ni se v šesti ligových kláních trefil hned pětkrát, gól zaznamenal také v Evropské konferenční lize.

Západočeši si jej sice před několika dny pojistili podpisem nové tříleté smlouvy. Přesto je otazníkem, zda o něj nebudou výrazněji stát ligoví konkurenti. Sešívaní by však museli přijít s více než konkurenceschopnou nabídkou, čekají je tak potenciálně velmi složitá jednání.

Měla by pražská Slavia v zimě ulovit některého z mladých talentů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články