Tři vítězství neznamenají vůbec nic, prohlásil Vrba po vítězství ve Zlíně. Jubileum neslaví

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Tři utkání, tři vítězství. Mise Pavla Vrby na Letné má za sebou úspěšný start, Sparta si třemi góly poradila i ve Zlíně a pojistila si náskok na druhé příčce. Ligové utkání bývalého trenéra Viktorie Plzeň nebo Baníku Ostrava s pořadovým číslem 250. tak skončilo po gólech Karabce, Hancka a Kozáka úspěšně. „To ale pro mě není důležité. Pro mě je důležité vítězství, které jste tu uhráli,“ prohlásil pro sparta.cz.

Sparta započala svou cestu k vítězství již po dvaceti minutách, kdy se po přihrávce Krejčího svým prvním ligovým gólem v sezóně trefil Adam Karabec. Do konce poločasu pak vedení navýšil z pokutového kopu stoper Dávid Hancko. „V prvním poločase jsme měli velice dobrý začátek. To nám pomohlo k tomu, abychom v prvním poločase dominovali a vytvářeli si šance,“ uvedl pro klubový web Vrba.

iZdroj fotografie: Reuters
(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Já ho pořádně znám deset dní,“ prohlásil na adresu sedmnáctiletého Karabce. „Vy ho znáte určitě déle, víte, že předpoklady má a že to je kvalitní hráč. Ukázal to a dokázal, že je doopravdy velký talent Sparty,“ pokračuje. V 50. minutě pak navýšil na konečných 3:0 po chybě brankáře Stanislava Dostála Libor Kozák. Právě tomu se pod novým koučem velmi daří a nastupuje pravidelně, Vrba však odmítá, že by by útočníkem číslo jedna.

„Nikdo není prvním hráčem na žádném postu ve Spartě. Jsou to všechno kvalitní hráči. Všichni bojují o své místo. Říkat o někom, že je první hráč, je obrovská troufalost. Je tam spousta hráčů, kteří jsou na daný post první. Je jich dvacet nebo dvacet tři a všichni jsou první,“ dodává pro sparta.cz. Bývalý kouč národního týmu poděkoval i za komentář kouče Zlína Bohumila Pánika o tom, že se Letenským vrátila herní tvář.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Děkuji mému kolegovi Bobovi Páníkovi za pochvalu. Na druhou stranu jsou to pouze tři zápasy. Já tvrdím, že se k tomu můžeme víc vyjadřovat, pokud to bude po deseti zápasech. Tři zápasy znamenají, že jsme v pohodě, ale neznamená to vůbec nic,“ zakončil pro klubový web. Spartu, která na první Slavii ztrácí sedm bodů, čeká v příštím kole trápící se Příbram.

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články