Sigma získala tři nové tváře. Do Olomouce míří zkušený stoper, bývalý mládežnický talent a rychlý útočník

Olomoucká Sigma hlásí příchod hned trojice nových posil. Na Andrův stadion míří dvojice slovenských legionářů a zkušený stoper.

i Zdroj fotografie: SK Sigma Olomouc
                   

Devátá příčka a finále nadstavbové části o umístění. Olomoucká Sigma má za sebou pod trenérem Václavem Jílkem turbulentní ročník, který završila porážkou proti Mladé Boleslavi. Nyní se však již vedení tradičního klubu připravuje na novou sezónu a řeší výrazné změny kádru. Hanáckou metropoli opouští po vypršení stávajících kontraktů útočník Jakub Yunis, španělský záložník Pablo Gonzalez a středopolař Tomáš Zahradníček.

Kariéru ukončil sedmatřicetiletý stoper Roman Hubník, otazníkem je také pokračování o rok mladšího beka Michala Vepřeka. Dlouhodobě se spekuluje také o odchodu devatenáctiletého záložníka Kryštofa Daňka, který zaujal jak pražskou Slavii, tak pražskou Spartu. Právě proto Olomouc doplňuje svůj kádr o hned trojici hráčů, kteří mají za cíl zalepit možné díry v káru.

iZdroj fotografie: SK Sigma Olomouc

Jsme rádi, že se nám podařilo tuto trojici hráčů přivést. Reagovali jsme na pohyb v kádru, který byl v souvislosti s koncem smluv. Jsou to kluci na posty, které jsme potřebovali vyřešit. Věříme, že u nás budou úspěšní,“ přiznal na stránkách sportovní manažer Ladislav Minář. Nejvýraznějším posílením je příchod bývalého mládežnického reprezentanta Lukáše Vraštila. Osmadvacetiletému stoperovi, který dříve oblékal dres Mladé Boleslavi, brněnské Zbrojovky nebo Baníku Ostrava, vypršela ve Zlíně smlouva a přichází jako volný hráč.

Na Hanou míří dvojice Slováků

Mám radost z toho, že se nám podařilo dohodnout se v Olomouci. Je to stabilní klub české ligy,“ uvedl Jiří Müller z agentury ESAM, která Lukáše Vraštila zastupuje. Do hanácké metropole míří také dvojice legionářů ze Slovenska. Prvním z nich je šestadvacetiletý defenzivní záložník Denis Ventúra, který naposledy oblékal dres maďarského celku Gyirmót FC. Odchovanec Senice, který ve slovenské lize odehrál více než stovku utkání, má zkušenosti také z Rumunska.

iZdroj fotografie: SK Sigma Olomouc

Dres Sigmy bude v novém ročníku oblékat také šestadvacetiletý útočník Martin Košťál, který naposledy působil ve slovenské Seredi. Bývalý hráč Wisly Kraow, Jagiellonii Bialystok nebo Spartaku Trnava bude chtít v Olomouci restartovat svou stagnující kariéru.

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články