Trénuje taxikáře, říkají kritici Ivana Haška. Nyní musí zastavit miliardovou značku

Je mužem mnoha povolání. Ivan Hašek dokázal ve fotbale strašně moc. Má spoustu kamarádů, ale také řadu nepřátel, kteří ho silně kritizují.

i Zdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace
                   

Za šedesát let dosáhl Hašek téměř všeho. Byl kapitánem národního týmu na MS v Itálii, má tituly se Spartou jako hráč i jako trenér, je členem ligových kanonýrů, šéfoval fotbalovému svazu. Nyní podruhé vede elitní české fotbalisty. Ale mistrovství Evropy jako trenér ještě nezažil. Úkol nemá snadný. Hned na úvod turnaje ho čeká hvězdami prošpikovaný tým Portugalska. Tou největší je Cristiano Ronaldo, slavná miliardová značka CR7, o níž jsme také psali na SportechŽivě.

Hašek: Ronalda chceme porazit

Co nejsledovanější trenér v zemi od soupeře očekává? „Portugalci jsou hráči, kteří hrají v nejlepších klubech na světě. Jsou to hvězdy a my do toho jdeme s tím, že to je favorit, ale chceme vyhrát. Chceme, aby se Ronaldo neprosadil. Ale chci, abychom si neříkali po zápase, že jsme proti němu hráli, ale že jsme ho porazili,“ řekl kouč Hašek.

Jako hráči i kouč působil už na spoustě míst. V letech 1987 a 1988 byl vyhlášen nejlepším fotbalistou tehdejšího Československa. Čtyři roky kopal za Štrasburk, dvě další sezony v Japonsku za Hirošimu i Ičiharu. Úspěšný byl i jako trenér. Milovanou Spartu přivedl ke dvěma titulům. Štrasburk dokázal vrátit do první francouzské ligy, trénoval také v Japonsku i ve francouzském St. Etienne. Dirigoval i hráče v Kataru, Spojených Arabských Emirátech, Saúdské Arábii, reprezentace Gabonu či Libanonu.

Je sečtělý, sleduje trendy

I kvůli těmto exotickým angažmá se do něj dříve trefovali někteří kritici. „Říkali o něm, že trénuje taxikáře a podobně. Prý, že mu fotbal utekl, ale to vůbec není pravda. Je sečtělý, studuje fotbal, moderní trendy, má přehled,“ řekl před rokem jeho kamarád a bývalý fotbalový reprezentant Ladislav Vízek pro Českou televizi.

Obavy o kapitána Součka. Před startem Eura proti Portugalsku trápí českého lídra zranění

Snad už nyní zavřel Hašek svým odpůrcům ústa. Bylo by úžasné, kdyby k tomu vystudovaný právník přidal na Euru nějaký velký úspěch. Každopádně začít výhrou nad Portugalskem by byl správný krok. „Možná nemáme tak populární fotbalisty jako náš soupeř, ale víme, že jim můžeme a musíme čelit týmovým pojetím. To bude naše jediná šance,“ řekl Hašek na včerejší tiskové konferenci.

Věříte, že Hašek s týmem udělá na Euru úspěch? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články