Obavy o kapitána Součka. Před startem Eura proti Portugalsku trápí českého lídra zranění

Obvázané koleno nevěstí nic dobrého. Zvlášť když jde o kapitána fotbalové reprezentace Tomáše Součka. A navíc těsně před startem fotbalového Eura.

i Zdroj fotografie: FAČR
                   

Vše už se schyluje k nejočekávanějšímu zápasu posledních měsíců. Češi zítra nastoupí proti Portugalsku k úvodní bitvě na fotbalovém Euru. Jenže fanoušky děsí stav nepostradatelné opory. Kapitán reprezentace Tomáš Souček má problémy s kolenem. V pátek dokonce netrénoval s týmem, měl individuální režim s kondičním expertem Martinem Kojnokem. A nohu mu doktoři zpevnili speciálním tejpem.

Nechtěli se pouštět do rizika

Co konkrétně mu je? Vedení reprezentace to pochopitelně nechce příliš rozvádět. „Tomáš Souček netrénoval z preventivních důvodů. Není to nic vážného, nechtěli jsme se pouštět do rizika. Po příletu jsme měli výklus, aby se hráči zadaptovali. Na hřišti jsme se chtěli vyhnout kontaktu, aby nevznikl problém. Tomáš měl svůj program,“ řekl jeden z asistentů trenéra Jaroslav Veselý pro ČTK.

Kdyby Souček, o jehož produktivním spoluhráčovi jsme na SportechŽivě také psali, vypadl ze základní sestavy proti Portugalsku, byl by to malér. Lídra týmu a hvězdu West Hamu United by nešlo nahradit. Asistent Veselý se snažil mírnit obavy fanoušků o stav neunavitelného bojovníka, ale přiznal, že není vše v pořádku. „Kdyby ho něco netrápilo, trénoval by. Je to drobný problém ze zápasu proti Severní Makedonii. Nechce se mi ho specifikovat. Kdyby ale bylo potřeba, absolvuje celý trénink,“ řekl Veselý pro ČTK.

Souček obvaz odložil

Čeští fotbalisté už se včera ze základny na severním okraji Hamburku přesunuli do Lipska k úternímu prvnímu utkání na mistrovství Evropy. Reprezentanti vyrazili do 300 kilometrů vzdáleného dějiště zápasu vlakem. V podvečer si svěřenci kouče Ivana Haška v Lipsku poprvé zatrénovali. První minuty byly otevřené pro média a během nich Souček na noze obvaz neměl.

Český fotbalový reprezentant míří za Cristianem Ronaldem, Arabové mu dají desítky milionů

Všichni se samozřejmě modlí, aby byl bojovný záložník na duel s Portugalskem fit. Podle informací iSportu by Souček neměl proti Ronaldovi a spol. v sestavě chybět. Dnes čeká reprezentaci ještě podvečerní trénink a zítra pak už ostrý start Eura. „Z Ronalda už vítr nemám, spíš se těším,“ řekl před pár dny devětadvacetiletý hráč pro iDnes. Nálada je dobrá, teď už jen zvládnout vše na hřišti.

Zvládla by podle vás reprezentace zápasy na Euru bez Součka? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články