Trenér Sparty Pavel Vrba promluvil o zranění Čelůstky, budoucnosti Karlssona i úlevě

Zdroj fotografie: Reuters

Dvouzápasová série proher je u konce. Pražská Sparta zvládla utkání proti čtvrtému Slovácku a opět se vyhoupla na druhé místo ligové tabulky. Jedinou branku utkání vstřelil po 70 minutách hry univerzál Tomáš Wiesner.

Prohry v předchozích kolech proti pražské Slavii a v Jablonci znamenaly, že v případě výhry mužstva z Uherského Hradiště by právě Slovácko bodově předstihlo Spartu. I proto kouč Pavel Vrba po utkání neskrýval úlevu. „Samozřejmě to úleva je. Vyhráli jsme nad mužstvem, které bylo s námi v kontaktu. Výhra je tedy o to důležitější, že jsme trochu odskočili, a navíc máme i lepší vzájemné zápasy,“ prohlásil pro klubový web.

Zdroj fotografie: Reuters

Utkání rozhodlo i povedené střídání. Davida Moberga Karlssona nahradil po hodině Tomáš Wiesner, který se prosadil podruhé v sezóně. Právě střídání švédského záložníka ospravedlňoval po utkání Vrba aktuální formou. „Karlsson nás před svým zraněním táhl, strašně nám pomohl, dával góly. Byl z křídelních hráčů asi nejlepší. Určitě jsme mu nechtěli po zranění nějak ublížit,“ pokračuje pro sparta.cz.

Na druhou stranu, hráči, kteří prostřídali, byli výrazně lepší. Uvidíme, jak budou hráči vypadat v týdnu. Určitě si ale řekli o to, aby v příštím zápase hráli v základu,“ prohlásil. „Normálně trénuje. Jde spíš o zranění, které ho limituje v osobních soubojích. V druhé půli mu šel balon na hlavu a on ho hrál nohou. Je otázka, jestli dokáže tento limit zvládnout. Už by měl pomaličku zmizet a měl by být v pořádku. Je to hodně na něm,“ míní Vrba, který pro klubový web okomentoval i zranění Ondřeje Čelůstky.

Zdroj fotografie: Reuters

Ten musel již ve 30. minutě střídat a na stoperské pozici jej zastoupil Ladislav Krejčí. „Řekl si o střídání. Dostal pravděpodobně úder do hlavy. Točila se mu hlava, měl mžitky a rozhodl se, že dál nemůže pokračovat. Tím, že se ale Krejda stáhl dozadu na stopera, tak jsme tam dostali hráče, který tvořil. Hráči, kteří posty změnili, nám také pomohli. Možná jsme tedy potom byli tvořivější, měli víc mezihry než na začátku utkání,“ zakončil Vrba.

Spartu, která má o utkání méně, čeká ve středu důležitý souboj v Pardubicích. O víkendu pak svěřenci Pavla Vrby nastoupí proti Opavě, bojující o šanci na záchranu.