Trenér Slavie Trpišovský o letošním boji o titul: Co podle něj bude rozhodovat? – SportyŽivě

Trenér Slavie Trpišovský o letošním boji o titul: Co podle něj bude rozhodovat?

Pražskou Slavii čeká náročná obhajoba mistrovského titulu. Sešívaní sice zatím neprohráli a mají o zápas méně, přesto vzhledem k formě Viktorie Plzeň a pražské Sparty čekají podle Jindřicha Trpišovského jeho svěřence náročné měsíce i na domácí scéně.
i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Aktuálně vede tabulku s osmnácti body Viktoria Plzeň, na druhém místě je pražská Sparta, které schází dva body. Třetí příčku okupuje pražská Slavia, která však má o zápas méně. Čtvrtý Baník Ostrava pak ztrácí na čelo tři body, páté Slovácko šest. „Situace v tabulce je teď vyrovnaná. Týmy mají svou kvalitu. Vyhrát zápas v české lize není vůbec jednoduché a vidíme to každý víkend,“ komentoval Trpišovský.
Podle něj budou letošní ročník rozhodovat i evropské poháry, které čekají jak sešívané, tak Spartu a Jablonec. Naopak Viktoria Plzeň a ostravský Baník se mohou soustředit jen na úspěch v domácím soutěži. „Spousta týmů v kombinaci s evropskými poháry a reprezentací bude mít rozličný program, takže to do toho hodně vstoupí. Výhodu budou mít týmy, které hrát nebudou a budou mít víc času se na zápasy připravit,“ dodává Trpišovský.


iZdroj fotografie: Reuters

Týmy, co hrají čtvrtky v Evropě, to mají složité směrem k víkendovému programu. Je to dlouhodobá soutěž, bude rozhodovat šíře kádru, zastupitelnost a zdravotní stav. Uvidíme, kdo nejdéle udrží formu během náročných čtyř pěti měsíců. Jsou to dobré týmy, v sobotu jsme viděli skvělou úroveň zápasů a liga bude hodně vyrovnaná,“ tuší Trpišovský, jehož svěřenci letos ztratili body jen remízou v Karviné.

„Horní pětice týmů bude sbírat hodně bodů, takže to bude letos vyrovnané,“ dodává s tím, že bude rozhodovat také kvalita hracích ploch, na kterou si stěžoval již v loňském ročníku. „Uvidíme, jak budou vypadat stavy trávníků, ale důležitý bude i zdravotní stav hráčů, především u týmů, co hrají Evropu. To do toho vstoupí. Když se sečte reprezentační program a ta Evropa, tak na některých hráčích to může být znát na jejich formě. Padá hodně gólů, čím víc jich je, tím víc to favorizuje týmy, které chtějí hrát nahoře a mají ofenzivní hráče. Letos bude o čelo velký boj,“ uzavřel.

Zdroj: slavia.cz, transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 262 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Brzdění motorem může být nejen výhodné, ale v některých případech také škodlivé pro váš vůz
ArmádníZpravodaj.cz
Plamenomet, nejděsivější zbraň světa a noční můra všech vojáků. Nikdo nechce takto zemřít
Události247.cz
Okamura ostře proti Babišovi, označil ho dokonce za zrádce
VědaŽivě.cz
Prdíte před svojí polovičkou? Pokud ne, tak byste měli. Důvod vás překvapí