Trenér Slavie Trpišovský o letošním boji o titul: Co podle něj bude rozhodovat?

Pražskou Slavii čeká náročná obhajoba mistrovského titulu. Sešívaní sice zatím neprohráli a mají o zápas méně, přesto vzhledem k formě Viktorie Plzeň a pražské Sparty čekají podle Jindřicha Trpišovského jeho svěřence náročné měsíce i na domácí scéně.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Aktuálně vede tabulku s osmnácti body Viktoria Plzeň, na druhém místě je pražská Sparta, které schází dva body. Třetí příčku okupuje pražská Slavia, která však má o zápas méně. Čtvrtý Baník Ostrava pak ztrácí na čelo tři body, páté Slovácko šest. „Situace v tabulce je teď vyrovnaná. Týmy mají svou kvalitu. Vyhrát zápas v české lize není vůbec jednoduché a vidíme to každý víkend,“ komentoval Trpišovský.

Podle něj budou letošní ročník rozhodovat i evropské poháry, které čekají jak sešívané, tak Spartu a Jablonec. Naopak Viktoria Plzeň a ostravský Baník se mohou soustředit jen na úspěch v domácím soutěži. „Spousta týmů v kombinaci s evropskými poháry a reprezentací bude mít rozličný program, takže to do toho hodně vstoupí. Výhodu budou mít týmy, které hrát nebudou a budou mít víc času se na zápasy připravit,“ dodává Trpišovský.

iZdroj fotografie: Reuters

Týmy, co hrají čtvrtky v Evropě, to mají složité směrem k víkendovému programu. Je to dlouhodobá soutěž, bude rozhodovat šíře kádru, zastupitelnost a zdravotní stav. Uvidíme, kdo nejdéle udrží formu během náročných čtyř pěti měsíců. Jsou to dobré týmy, v sobotu jsme viděli skvělou úroveň zápasů a liga bude hodně vyrovnaná,“ tuší Trpišovský, jehož svěřenci letos ztratili body jen remízou v Karviné.

„Horní pětice týmů bude sbírat hodně bodů, takže to bude letos vyrovnané,“ dodává s tím, že bude rozhodovat také kvalita hracích ploch, na kterou si stěžoval již v loňském ročníku. „Uvidíme, jak budou vypadat stavy trávníků, ale důležitý bude i zdravotní stav hráčů, především u týmů, co hrají Evropu. To do toho vstoupí. Když se sečte reprezentační program a ta Evropa, tak na některých hráčích to může být znát na jejich formě. Padá hodně gólů, čím víc jich je, tím víc to favorizuje týmy, které chtějí hrát nahoře a mají ofenzivní hráče. Letos bude o čelo velký boj,“ uzavřel.

Zdroj: slavia.cz, transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Řidič zíral tupě před sebe, přesto neviděl semafory s červenou. Nehoda byla nevyhnutelná
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kuriózní trable světového zbrojního průmyslu. Co vše zbrojařům hatí plány a za co vlády vyhazují peníze?
Události247.cz
Události247.cz
Putin: Západ využívá Ukrajince k jedinému účelu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověký artefakt vyjevil dávnou tajnou zprávu. Objevila se díky staletí starému principu „kouzelného zrcadla“