Slavia musí řešit četné absence, hráče trápí střevní potíže. Modlíme se, aby už nikdo nevypadl, přiznal Trpišovský

Neobvyklou základní jedenáctku poslal na trávník v pražském Edenu trenér Slavie Jindřich Trpišovský pro pohárový zápas proti rakouskému Linci. Kádr sešívaných totiž v uplynulých dnech trápily střevní problémy a řada obvyklých opor týmu tak chybí.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Pět. Tolik změn v základní sestavě oproti nedělnímu ligovému derby pražských S udělal kouč pražské Slavie Jindřich Trpišovský pro zápas Evropské konferenční ligy proti Linci. Sešívané trápí četná marodka, která se v posledních dnech ještě znásobila, přesto dokázali rakouského soupeře jednoznačně čtyřmi góly pokořit. „Co mělo ruce, nohy a plíce muselo jít do zápasu,“ přiznal po utkání na tiskové konferenci zkušený trenér.

Červenobílým dlouhodobě chybí vinou problémů s kolenem Jan Bořil a Petr Ševčík, k dispozici nejsou ani rovněž zranění Ondřej Lingr a Ivan Schranz. Žluté karty navíc zastavily Tarase Kačarabu a Oscara Dorleyho a křídelník Lukáš Provod je stále v procesu rekonvalescence. Nově však sešívaným chyběl jak Daniel Fila, tak Jakub Hromada, David Hovorka a David Jurásek.

iZdroj fotografie: Reuters

Ve čtvrtek nám kvůli střevním problémům vypadli dva hráči, ve středu také,“ přiznal Trpišovský s tím, že obdobné potíže zasáhly také členy realizačního týmu. „I někteří členové realizačního týmu byli mimo tým, musíme to nějak ošetřit. Myslím si, že nám do neděle moc hráčů nepřibude, spíš se musíme modlit, aby nám ještě někdo nevypadl,“ doufá s odkazem na náročný program.

Holeš? Na stoperu ušetřil trošku energie, doufá Trpišovský

Sešívané totiž čeká již v neděli souboj na půdě libereckého Slovanu, ve čtvrtek pak pohárová odveta v rakouském Linci. Před reprezentační přestávkou se červenobílí utkají ještě s českobudějovickým Dynamem. Právě proto zvolil trenér Trpišovský pro vítězný zápas s Lincem variantu s Tomášem Holešem ve stoperské dvojici. „On se na středu hřiště strašně vydá, má obrovský akční rádius, v derby ho to stálo hodně sil,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: Reuters

V neděli ho čeká zápas na těžkém terénu, to byl i jeden z dílčích důvodů, aby na pozici středního obránce pošetřil trochu energie,“ doplňuje s tím, že šlo také o reakci na hru soupeře. V základní sestavě se objevil rovněž teprve šestnáctiletý křídelník Daniel Pudil, kterého o poločase vystřídal jeho taktéž šestnáctiletý bratr Adam. „Byla to trochu vynucená změna, původně měl na tom křídle nastoupit Schranz,“ přiznal Trpišovský.

Místo jim uvolnilo to, že nám dopoledne vypadli ti dva hráči, pro jejich nasazení jsme se rozhodli proto, že jsme chtěli zachovat typologii týmu, oba jsou křídla,“ doplňuje. „Myslím si, že to oba na svůj věk zvládli skvěle,“ zakončil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články