Trenér Šilhavý po prohře s Walesem prozradil, kdo má šanci být nominován na EURO – SportyŽivě

Trenér Šilhavý po prohře s Walesem prozradil, kdo má šanci být nominován na EURO

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Neočekávaná a smolná prohra. Čeští reprezentanti po senzační remíze s Belgií nečekaně prohráli na půdě Walesu a situace v boji o katarské mistrovství světa se pro ně komplikuje.
Utkání rozhodl jediný gól, hlavička jednoho z nejmenších hráčů na hřišti Daniela Jamese. „Měli jsme zamezit tomu centru. Bale je skvělý hráč, ale v tomhle případě to nebylo o něm. To bylo o nás,“ prohlásil po utkání trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý.

„Převažuje velké zklamání. Jsem přesvědčen, že jsme tu prohrát neměli,“ prohlásil Šilhavý na pozápasové tiskové konferenci. Utkání ovlivnilo i vyloučení Patrika Schicka z 49. minuty. Útočník Bayeru Leverkusen se neohrabaně ohnal a sudí Hațegan byl nekompromisní. V 77. minutě se však počet hráčů na hřišti vyrovnal a to když po druhé žluté kartě zamířil do sprch Conor Roberts.

izdroj fotografie: Reuters

Zdroj fotografie: Reuters

„Bohužel se nám nepodařilo navázat na předešlé zápasy, chyběl nám krok, abychom to dokončili. Pořád je to otevřené, byť Belgie vyhrála 8:0. Je to škoda, že uhrajeme s tak silným týmem remízu po výborném výkonu a pak s vyrovnaným soupeřem prohrajeme,“ pokračuje Šilhavý. „Samozřejmě je to pro nás v té kvalifikaci komplikace. Zvlášť když ty první dva zápasy, hlavně ten s Belgií, byly skvělé. Hráči se prezentovali výborným výkonem, i my jsme byli spokojeni. Tenhle poslední zápas je kaňka,“ dodává.

S výkonem a výsledkem nebyl spokojený ani kapitán Vladimír Darida, který zhodnotil vstup průměrně. „Kdybychom si odsud odvezli aspoň bod, byli bychom mnohem spokojenější. Takhle je to tak na trojku, co se týče školní známky,“ přiznal. Přesto věří, že není nic ztraceno. „Je to komplikace, ale kvalifikace bude ještě dlouhá, bude dost zápasů. Musíme doma zvládnout zápas s Walesem a v Belgii. Není nic ztraceného, nevěšíme hlavy, ale musíme bojovat dál,“ míní.

Svěřence Jaroslava Šilhavého čeká však již brzy další náročný úkol. Po přátelských utkáních s Albánií a Itálií totiž národní tým čeká evropský šampionát. Jak sám kouč národního týmu přiznává, nominace se začíná rýsovat. „Nominaci už začneme dělat a připravovat. Každý má ještě možnost si říct o šanci se tam dostat. Do mistrovství jsou ještě dva měsíce, to je spousta zápasů. Hráče známe, kdo jaký je. Bude rozhodovat momentální forma do konce května, kdy odjíždíme na kemp do Itálie,“ zakončil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 145 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit