Trenér Šilhavý po prohře s Walesem prozradil, kdo má šanci být nominován na EURO

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Neočekávaná a smolná prohra. Čeští reprezentanti po senzační remíze s Belgií nečekaně prohráli na půdě Walesu a situace v boji o katarské mistrovství světa se pro ně komplikuje.

Utkání rozhodl jediný gól, hlavička jednoho z nejmenších hráčů na hřišti Daniela Jamese. „Měli jsme zamezit tomu centru. Bale je skvělý hráč, ale v tomhle případě to nebylo o něm. To bylo o nás,“ prohlásil po utkání trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý.

„Převažuje velké zklamání. Jsem přesvědčen, že jsme tu prohrát neměli,“ prohlásil Šilhavý na pozápasové tiskové konferenci. Utkání ovlivnilo i vyloučení Patrika Schicka z 49. minuty. Útočník Bayeru Leverkusen se neohrabaně ohnal a sudí Hațegan byl nekompromisní. V 77. minutě se však počet hráčů na hřišti vyrovnal a to když po druhé žluté kartě zamířil do sprch Conor Roberts.

izdroj fotografie: Reuters
Zdroj fotografie: Reuters

„Bohužel se nám nepodařilo navázat na předešlé zápasy, chyběl nám krok, abychom to dokončili. Pořád je to otevřené, byť Belgie vyhrála 8:0. Je to škoda, že uhrajeme s tak silným týmem remízu po výborném výkonu a pak s vyrovnaným soupeřem prohrajeme,“ pokračuje Šilhavý. „Samozřejmě je to pro nás v té kvalifikaci komplikace. Zvlášť když ty první dva zápasy, hlavně ten s Belgií, byly skvělé. Hráči se prezentovali výborným výkonem, i my jsme byli spokojeni. Tenhle poslední zápas je kaňka,“ dodává.

S výkonem a výsledkem nebyl spokojený ani kapitán Vladimír Darida, který zhodnotil vstup průměrně. „Kdybychom si odsud odvezli aspoň bod, byli bychom mnohem spokojenější. Takhle je to tak na trojku, co se týče školní známky,“ přiznal. Přesto věří, že není nic ztraceno. „Je to komplikace, ale kvalifikace bude ještě dlouhá, bude dost zápasů. Musíme doma zvládnout zápas s Walesem a v Belgii. Není nic ztraceného, nevěšíme hlavy, ale musíme bojovat dál,“ míní.

Svěřence Jaroslava Šilhavého čeká však již brzy další náročný úkol. Po přátelských utkáních s Albánií a Itálií totiž národní tým čeká evropský šampionát. Jak sám kouč národního týmu přiznává, nominace se začíná rýsovat. „Nominaci už začneme dělat a připravovat. Každý má ještě možnost si říct o šanci se tam dostat. Do mistrovství jsou ještě dva měsíce, to je spousta zápasů. Hráče známe, kdo jaký je. Bude rozhodovat momentální forma do konce května, kdy odjíždíme na kemp do Itálie,“ zakončil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Potetovaný borec v Audi A7 nesnáší problikávání a řeší to osobně. Potkává ale někoho, koho určitě potkat nechtěl
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusové již vystříleli většinu přesně naváděných raket, nové bez západních čipů nejsou s to vyrobit. Nakupují v Severní Koreji
Události247.cz
Události247.cz
Volby dopadly pro Fialu katastrofálně. Babiš situace určitě využije
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
4 z 5 lidí nejsou schopni najít na obrázku lva. Na první pohled pouze vizuální test si žádá i logické myšlení