Trenér Priske promluvil o pozápasovém kolečku. Má význam pro něj, pro hráče i pro fanoušky

Pozápasový rituál Sparty, kdy se celý tým sejde uprostřed hřiště, vzbuzoval v uplynulých týdnech otázky i řadu emocí. Trenér Priske vysvětlil, jaký má kritizované kolečko význam pro něj i pro hráče.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Rozhodčí odpíská konec utkání. Po chvilce se všichni hráči i kompletní realizační tým Sparty sejdou uprostřed hřiště, kde se semknou a trenér Brian Priske má krátký proslov. Tento na české poměry nezvyklý obrázek sledovali fanoušci Letenských po většině duelů letošní sezony. „I pro mě je to něco zcela nového,“ prozradil v podcastu Sparťanské noviny kouč Priske, který přiznal, že nešlo o spontánní akci.

Styděli se, že vyletěli z Evropy

O tomto rituálu začal přemýšlet po odvetě 2. předkola Evropské konferenční ligy ve Stavangeru. Co ho k tomu vedlo? „Po dvojzápase s Vikingem jsem si poprvé uvědomil dopad tlaku na hráče. Cítil jsem skupinu hráčů, kteří byli nejen zklamaní, ale také smutní. Styděli se za to, že vyletěli z Evropy. Do určité míry nebyli jako tým vůbec jednotní. Někteří hráči šli po zápase za fanoušky, někteří šli rovnou do kabiny, další byli naštvaní nebo smutní. Byla to rozdělená skupina,“ zmínil trenér Letenských.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Den po návratu si Brian Priske poprvé vzal všechny hráče do kolečka. „Stále jsem cítil, že dopad tlaku byl v klubu opravdu velký. Věděl jsem, že je nutné, abych s tím tlakem něco udělal. Nesnažím se ho odebrat, protože to je nemožné, ale zkusit s tlakem žít. Snažím se jim ukázat, že jsme v tom společně. Není to jen trenérský štáb, trenér, jeden, dva, tři hráči a někteří další, ale zůstáváme pohromadě. Ať vyhrajeme, remizujeme nebo prohrajeme, zůstáváme v tom spolu,“ vysvětlil dánský trenér.

Priske: Je to signál pro fanoušky

Dalším důvodem bylo, že chtěl mít možnost promluvit k hráčům bezprostředně po závěrečném hvizdu. „Po zápasech to bylo hrozně obtížné kvůli televizi a mediím. Pak jsem mohl čekat třeba dvacet minut, než jsem mohl mluvit se všemi hráči,“ uvedl Brian Priske. Především šlo ale o týmového ducha. A to tak, aby to viděli hráči i publikum. Je to signál pro všechny fanoušky. Mohou vidět, že tato skupina to myslí vážně, žije Spartou a zůstává jednotná,“ dodal trenér, pod jehož vedením Letenští remizovali pětkrát v řadě.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Jsme jeden tým

Do pozápasového kolečka Priske zahrnul nejen hráče, ale také celý realizační tým a ty, které na hřiště nepustilo zranění nebo se nevešli do sestavy. Když jdeme za fanoušky, jdeme tam všichni jako jeden tým. I zranění a hráči mimo sestavu přišli na hřiště ukázat, že i když nehráli, jsou s námi a jdou za fanoušky. Užijeme si spolu všechny chvíle po výhře, ale pokud prohrajeme nebo zklameme, bereme to břímě a přijmeme pyrotechniku a všechnu naštvanost,“ poznamenal s pokorou Priske a dodal, že naštvanost fanoušků chápe.

Získá Sparta v letošní sezoně titul?

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Na český trh míří další čínský gigant. Majitel Volva nabízí bezkonkurenční cenu, nízkou spotřebu a bohatou výbavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: nic jí neodolá aneb Jak ukrajinská puška „krájí“ pancíř ruských obrněných vozidel jako nůž máslo. Zásah cíle je rychlý a ničivý
Události247.cz
Události247.cz
Zákony mluví jasně: Řidičům hrozí pokuta i za jedno zatroubení během jízdy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Milovníci kávy se mohou radovat: Má mnoho překvapivých pozitiv na lidské zdraví, důležité je však dávkování