Po porážce si trenér Olomouce Jílek nebral servítky. Opřel se do útočníků, setřel i další hráče

Sigma prohrála na svém hřišti s Zbrojovkou 0:2. Trenér domácích po utkání neskrýval rozčarování. „Můžeme prohrát, ale způsob porážky musí mít nějaké parametry,“ zlobil se Václav Jílek.

i Zdroj fotografie: SK Sigma Olomouc
                   

Před týdnem vyhráli fotbalisté Olomouce v Ostravě 3:0. Doma proti Zbrojovce na tento výsledek chtěli navázat. Jenže místo toho hráči Sigmy propadli a s rivalem z Brna prohráli 0:2. Trenér Hanáků neskrýval po utkání rozladění. Můžeme prohrát, ale způsob porážky musí mít nějaké parametry. Dnes jsme to Brnu, naší malou nebezpečností v ofenzivě, hodně usnadnili,“ zlobil se na tiskové konferenci Václav Jílek. Jeho protějšek Richard Dostálek byl o poznání spokojenější.

Jílek: Brno vyhrálo zaslouženě

Sigma sice byla v úvodu zápasu lepší, z převahy ale nic nevytěžila. „Je to velké zklamání. Vůbec jsme nenavázali na velmi dobrý výkon z Baníku. Snad jen v úvodu prvního poločasu. Brno z celkového pohledu vyhrálo zaslouženě. Mělo více brankových příležitostí. Na hřišti bylo živější,“ přiznal sportovně trenér domácího týmu. Klíčovým faktorem utkání podle něj bylo, že hosté dali první gól.

iZdroj fotografie: SK Sigma Olomouc

„Byli jsme nepřesní, odskakovaly nám balóny. Nicméně ráz utkání určila vedoucí branka Brna. Řekl bych, že to byla jejich první nebezpečná situace směrem k naší brance. Poté jsme nenašli dostatek vůle a kvality k tomu, abychom byli nebezpeční, abychom na to vhodně zareagovali. Neměli jsme dostatečnou kvalitu, ani pohybovou aktivitu, která by nás předurčila k tomu, že tu branku vstřelíme,“ ohlížel se za nevydařeným duelem Václav Jílek.

Kvalitu měli možná dva hráči

Velký rozdíl byl podle olomouckého trenéra ve hře útočníků obou týmů. Řezníček a Ševčík předvedli možná o dvě třídy kvalitnější výkon, než Chytil s Růskem,“ nechápal Jílek, který ale nebyl spokojen i s výkonem dalších hráčů. „Radim Breite dnes neodehrál utkání, jaké by chtěl. Má určitě na víc. Ale není jediný. Individuální kvalitu dnes přinesli možná dva hráči,“ dodal šestačtyřicetiletý kouč.

O poločase sáhl ke změně rozestavení na 4-1-3-2. „Vstup do druhého poločasu nebyl špatný, ale řekl bych, že kromě střely Honzy Vodháněla jsme si nebezpečnou situaci nevytvořili, kromě závěru,“ zmínil zklamaný kouč Sigmy. Po prvním utkání byla v Olomouci pozitivní nálada. Vnímal jsem ji i v hledišti. My jsme to ale naprosto zdevalvovali. Je třeba se rychle otřepat a za týden na Spartě odvést diametrálně odlišný výkon,“ má jasno Jílek.

Souhlasíte s kritikou trenéra Jílka?

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Pět důvodů, proč se (my Češi) za volantem chováme tak, jak se chováme. Jinde v Evropě by to neprošlo
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Záběry z helmy ukazují drsný život v první linii: zpustošená krajina zalitá šedými mračny, granáty a kulky prolétající kolem hlavy
Události247.cz
Události247.cz
Němečtí a čeští zákazníci stále dostávají odlišnou kvalitu potravin pod stejným obalem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství