Kouč Zbrojovky Dostálek je nadšený z devatenáctiletého Ševčíka. Jak si podle něj vedl v Olomouci Filip Souček?

Zbrojovka zažívá úspěšný návrat do ligy. Na remízu se Slováckem navázali Brněnští na Andrově stadionu, odkud si odvezli všechny tři body. Co řekl trenér Richard Dostálek na adresu Filipa Součka ze Sparty?

i Zdroj fotografie: FC Zbrojovka Brno
                   

Zatímco před týdnem útočník Jakub Řezníček táhl Zbrojovku dvěma asistencemi, tentokrát plnil roli střelce. Kromě něj má ovšem trenér Dostálek velký poklad v devatenáctiletém Michalovi Ševčíkovi, který se trefil proti Slovácku a v Olomouci po přihrávce na úvodní gól zvyšoval na 2:0. Talentovaný záložník patří v úvodu sezóny k nejvýraznějším hráčům ligy. Pokud bude takové výkony podávat stabilně, dlouho se v Brně neohřeje.

„Michal je fyzicky výborně připravený mladý hráč s technickými parametry, jaké má málokdo. Má výborné vidění hry, první myšlenku směrem nahoru, umí odstavit soupeře, má rychlou kličku směrem do ofenzivy, výbornou střelu. Umí míč uklidit plackou k tyči i ostrým nártem, jako dnes. Pořád se zlepšuje i do defenzivy, a když vytrvá, poroste z něho velký hráč,“ chválil Ševčíka na tiskové konferenci Richard Dostálek. „Jestli odejde, bude to za raketu nebo bambilion,“ dodal s úsměvem trenér.

iZdroj fotografie: FC Zbrojovka Brno

V Olomouci poprvé oblékl dres Zbrojovky Filip Souček. Trénoval s námi poprvé v úterý, což byl hodně náročný den. Fyzička, síla, skočil do vlaku, který asi úplně nečekal,“ usmál se kouč. „Od středy jsme pracovali na taktických věcech, čekali jsme jen, jestli se vše stihne dotáhnout, což se povedlo. Odvedl výborný výkon, ze začátku byla trochu vidět nerozehranost, což se postupně zlepšovalo. Svým výkonem zaujal,“ poznamenal Dostálek.

Výhra v Olomouci po dvaceti letech

A jak hodnotí duel v Olomouci? „Bylo to pro nás fyzicky nesmírně těžké utkání, v x fázích jsme byli pod tlakem domácích, což nás stálo hodně sil. Ale když se nám naskytla příležitost soupeře potrápit a jít rychle nahoru, dokázali jsme toho využít. V první půli jsme se dostali do vedení, byť jsme v ten moment byli slabším týmem, tím jsme se zklidnili. Začali jsme hrát kombinačně, dokázali jsme podržet míč. Sigma má obrovskou kvalitu, takže to, že jsme tu dokázali vyhrát, nás neskutečně těší,“ uvedl Dostálek na tiskové konferenci.

Udrží se Zbrojovka v horní polovině tabulky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Skryté prvky a funkce Škodovek: Majitelé o nich často nevědí, přitom mají náramně praktické vlastnosti
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nad Ukrajinou se rozvírá stále dokonalejší protivzdušný deštník. Pro ruská letadla je zdejší nebe smrtící
Události247.cz
Události247.cz
Proč by Putin nařídil poškození plynovodu Nord Stream? Důvodů je hned několik
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na tomto obrázku jsou 2 chyby –⁠ viditelné na první pohled, ale najde je jen ten, kdo má dobře vyvinuté logické myšlení