Trenér Manchesteru City Guardiola: Vyhrát Premier League je náročnější než vyhrát Ligu mistrů

Anglická Premier League jde do svého finále. Dlouhotrvající souboj Manchesteru City a Liverpoolu vyvrcholí v posledním kole, triumf má však v rukou první jmenovaný celek.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Boj do posledního kola. Anglickou Premier League čekají závěrečná klání, po kterých se rozhodne jak o konečných sestupujících, tak o tom, kdo získá mistrovský titul. Na čele tabulky je aktuálně Manchester City s 90 body. Pouhý bod však na něj ztrácí Liverpool a v případě nečekaného klopýtnutí tak stále může slavit svůj druhý triumf v této soutěži trenér Jurgen Klopp.

Ten však musí věřit v jasný úspěch svých svěřenců proti bojovnému Wolverhamptonu a zázrak na Emirates Stadium. Právě tam totiž míří Aston Villa, která může svým výkonem překlopit misky vah. „Vyhrát Premier League je opravdu náročné. Je to náročnější než vyhrát Ligu mistrů,“ prohlásil na tiskové konferenci před utkáním Guardiola, pro kterého by šlo o již čtvrtý mistrovský titul v řadě s Manchesterem City. V Lize mistrů však zatím úspěch neslavil.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Hraje se hodně týdnů, jde o hodně zápasů. Musíte vzít v úvahu zranění, dobré a špatné časy a různé situace, které se v průběhu sezóny vyskytnou,“ doplnil jednapadesátiletý stratég k porovnání obou soutěží. „Neříkám, že Liga mistrů není důležitá. Samozřejmě bychom rádi byli přítomni za týden v Paříži na finále, ale vyhrát osmatřicet zápasů je něco jiného, než zvítězit v šesti nebo sedmi. Ač je to krásné,“ míní.

Guardiola: Liverpool posouvá limity

Nyní se však soustředí jen na výkon svých svěřenců v dnešním klání. „Chceme vyhrát, ale existují věci, které neovlivníte. Musíme hrát tak jako minulý měsíc. Je to jen jeden zápas a nehodláme hrát jinak než obvykle,“ uvedl Guardiola, který dříve vedl Bayern Mnichov nebo Barcelonu. „Samozřejmě pokus se to podaří, bude to něco úžasného,“ míní a jedním dechem chváli také soupeře z Liverpoolu, který podle něj posouvá svým tlakem limity anglického fotbalu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nedosáhli bychom toho, kde jsme nyní bez nich. Máme soupeře, který nás přivádí na hranici možností, takže nepřichází nikdy uspokojení ze současného stavu,“ prohlásil španělský trenér. „Hráči nejsou hloupí, nemusím jim říkat, jak dobrého mají soupeře. Hráli proti němu a samozřejmě jej sledovali v televizi. Myslím si, že podobně o nás smýšlí taky Liverpool,“ zakončil Guardiola.

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Neetické jednání policie při silniční kontrole: Řidiči se před „vydíráním a šikanou“ brání instalací autokamer
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co přinese IDEX 2023 Rusku, nebo spíše Rusko IDEXU: zaujmout chce zejména raketometem Tornado-S s údajným dosahem až 300 km
Události247.cz
Události247.cz
Situace s bydlením se pro Čechy ještě zhorší: Nájmy půjdou nahoru, hypotéky zůstanou nedostupné
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak se dostat k srdci člověka? Nový robot dokáže ve 3D tisknout orgány přímo uvnitř těla