Trenér Manchesteru City Guardiola: Vyhrát Premier League je náročnější než vyhrát Ligu mistrů

Anglická Premier League jde do svého finále. Dlouhotrvající souboj Manchesteru City a Liverpoolu vyvrcholí v posledním kole, triumf má však v rukou první jmenovaný celek.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Boj do posledního kola. Anglickou Premier League čekají závěrečná klání, po kterých se rozhodne jak o konečných sestupujících, tak o tom, kdo získá mistrovský titul. Na čele tabulky je aktuálně Manchester City s 90 body. Pouhý bod však na něj ztrácí Liverpool a v případě nečekaného klopýtnutí tak stále může slavit svůj druhý triumf v této soutěži trenér Jurgen Klopp.

Ten však musí věřit v jasný úspěch svých svěřenců proti bojovnému Wolverhamptonu a zázrak na Emirates Stadium. Právě tam totiž míří Aston Villa, která může svým výkonem překlopit misky vah. „Vyhrát Premier League je opravdu náročné. Je to náročnější než vyhrát Ligu mistrů,“ prohlásil na tiskové konferenci před utkáním Guardiola, pro kterého by šlo o již čtvrtý mistrovský titul v řadě s Manchesterem City. V Lize mistrů však zatím úspěch neslavil.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Hraje se hodně týdnů, jde o hodně zápasů. Musíte vzít v úvahu zranění, dobré a špatné časy a různé situace, které se v průběhu sezóny vyskytnou,“ doplnil jednapadesátiletý stratég k porovnání obou soutěží. „Neříkám, že Liga mistrů není důležitá. Samozřejmě bychom rádi byli přítomni za týden v Paříži na finále, ale vyhrát osmatřicet zápasů je něco jiného, než zvítězit v šesti nebo sedmi. Ač je to krásné,“ míní.

Guardiola: Liverpool posouvá limity

Nyní se však soustředí jen na výkon svých svěřenců v dnešním klání. „Chceme vyhrát, ale existují věci, které neovlivníte. Musíme hrát tak jako minulý měsíc. Je to jen jeden zápas a nehodláme hrát jinak než obvykle,“ uvedl Guardiola, který dříve vedl Bayern Mnichov nebo Barcelonu. „Samozřejmě pokus se to podaří, bude to něco úžasného,“ míní a jedním dechem chváli také soupeře z Liverpoolu, který podle něj posouvá svým tlakem limity anglického fotbalu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nedosáhli bychom toho, kde jsme nyní bez nich. Máme soupeře, který nás přivádí na hranici možností, takže nepřichází nikdy uspokojení ze současného stavu,“ prohlásil španělský trenér. „Hráči nejsou hloupí, nemusím jim říkat, jak dobrého mají soupeře. Hráli proti němu a samozřejmě jej sledovali v televizi. Myslím si, že podobně o nás smýšlí taky Liverpool,“ zakončil Guardiola.

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
V jakých autech se dá vyrazit na cesty a spát v nich? Běžné modely, které nejsou sice určené k nocování, ale hravě obstojí
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Putinova chlouba se stala klíčovou kořistí Ukrajinců: zkoumáním získaného tanku T-90 mu teď do karet nahlédne i NATO a USA
Události247.cz
Události247.cz
Drahota nedopadá na každého: Politici si zase přidávají platy. Zaplatí jim je už tradičně daňoví poplatníci
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko používá rojící se munici Shahed 136. Navzdory nízkým nákladům je sebevražedný dron extrémně propracovaný