Trenér Barcelony je proti tomu, aby se liga znovu rozběhla

i Zdroj fotografie: fcbarcelonanoticias.com
                   

Španělsko je jednou z nejvíce postižených zemí pandemií nového typu koronaviru, který způsobuje zákeřnou nemoc zvanou COVID-19. Tata nepěkná situace si samozřejmě vyžádala mnoho zásadních bezpečnostních opatření, mezi které patří například shlukování většího počtu osob na jednom místě. Sportovní soutěže v zemi se proto zastavily na dobu neurčitou a ačkoli představitelé fotbalové La Ligy doufají, že by v následujícím měsících mělo dojít k opětovnému spuštění, trenér Barcelony Quique Setién je vůči tomu velice skeptický. Pronesl, že za současné situace jsou podmínky, které by nastartování ligy nutně provázely, zcela neproveditelné.

Vedení ligy stanovilo plán, jak vrátit fotbal do Španělska

Pandemie koronaviru neblaze zasáhla do našich životů a kromě obchodů jí za oběť padla i většina sportovních soutěží z celého světa. Španělsko v tomto směru samozřejmě není výjimkou, zvláště proto, že ke čtvrtečnímu večeru země evidovala přes 182 tisíc nakažených. Skoro 20 tisíc lidí pak zákeřné nemoci bohužel podlehlo. Zdravotnický systém v zemi prochází obrovskou zkouškou, což dokazuje skutečnost, že výše zmíněná čísla se po USA řadí na druhé nejhorší místo.

Abychom se ale vrátili zpět k tématu, který nás inspiroval k sepsání tohoto článku. Nejvyšší španělská fotbalová liga totiž v současné době spí nedobrovolným spánkem, který je samozřejmě obrovským zásahem do financování klubů i vedení celé soutěže. Její šéf Javier Tebas vyčíslil, že pokud by nedošlo k opětovnému nastartování zápasového maratonu, hrozí ztráty až jedné miliardy eur. Proto momentálně bojuje za to, aby se La Liga spustila na konci května nebo maximálně začátkem června.

Quique Setién je pro zrušení soutěže, plán se mu nezamlouvá

iZdroj fotografie: barcablaugranes.com
Zdroj fotografie: barcablaugranes.com

S tím ovšem nesouhlasí trenér Barcelony Quique Setién, jenž se dostal k materiálům, jak by mělo fungování jednotlivých týmů v dobách krize asi tak vypadat. A nutno podotknout, že moc nadšený z nich nebyl. Zákulisní zdroje hovoří o tom, že by se zápasy dohráli bez podpory diváků a za přísných bezpečnostních opatřeních. Ta spočívají v tom, že by hráči kupříkladu nesměli opouštět tréninková střediska a zpátky k rodinám by se dostali, až bude ročník definitivně u konce. V rozhovoru pro rozhlasovou stanici RAC1 proto Setién uvedl:

„Četl jsem protokol určený k opětovnému nastartování ligy a realita je bohužel taková, že si nedokážu představit, jak se dá splnit všechno, co se tam uvedeno jako podmínka. Dle mého názoru se jedná o neproveditelný scénář, který je logisticky prakticky nemožný.“

Jak by tedy podle něj měly následující kroky vypadat? Možná by si představoval, že by se soutěž definitivně zrušila, jako se tomu stalo už v některých jiných státech. Vítězové a postupující do evropských pohárů by se pak určili podle dosavadních výsledků a to by jeho Barceloně hrálo do karet. Ještě předtím, než došlo k přerušení sezóny, totiž získala dvoubodové vedení nad druhým Realem Madrid v čele tabulky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Prodej auta na náhradní díly krok za krokem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat