Sešívané trápení Davida Pecha pokračuje: Proč jej trenér Trpišovský vystřídal už o půli derby?

Přicházel v lednu z Mladé Boleslavi jako výrazná posila, přesto se zatím výrazněji nedokázal prosadit ani v kádru s řadou absencí. Proč vydržel v derby na hřišti jen do konce první půle?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha

Měl být dalším z velkých talentů českého fotbalu, který ukáže své přednosti v sešívaných barvách. Proto pražská Slavia zaplatila v lednu letošního roku Mladé Boleslavi za teprve jednadvacetiletého záložníka Davida Pecha významnou částku. Do města automobilů putovalo podle odhadů mezi 25 a 30 miliony korun a vedení sešívaných si od mládežnického reprezentanta slibovalo mnohé. I proto si Pecha zavázalo na čtyři a půl roku.

Přesto se zatím Pech v sešívaném dresu trápí a ve vysoké konkurenci se nedokáže prosadit. V nejvyšší soutěži na jaře nastupoval výhradně jako střídající hráč na závěrečné minuty. Proti Pardubicím, Teplicím, Sigmě Olomouc a Mladé Boleslavi odehrál celkem jen 70 minut a výraznější šanci dostal jen ve čtvrtfinále ligovém poháru proti druholigovému Vyškovu. Premiérovou šanci v základní sestavě dostal až v sobotním pražském derby na Letné.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Trenér Jindřich Trpišovský totiž neměl vinou virózy dostupných hned několik klíčových hráčů a Pech patřil k ose mužstva s mírným průběhem. Přesto nakonec odehrál pouze první poločas a o půli jej vystřídal Matěj Jurásek. Jak po utkání přiznal kouč Trpišovský šlo o opodstatněný krok. „Byl jeden z hráčů, který byl virózou lehce zasažený, nebylo to ale tak, že by nemohl nastoupit,“ uvedl na tiskové konferenci.

Trpišovský: Pech nebyl úplně fit

Měli jsme spolu domluvu, že zápas rozjede na plné pecky, co vydrží, pak za něj přijde Matěj. Bylo otevřené, jestli ho vystřídáme v poločase, nebo odehraje 50, 60 nebo 70 minut. Měl nějaké náběhové úkoly s tím, že se vydá, co to půjde. Nakonec jsme střídali už v půli. Jednak byl unavený, měl také žlutou kartu a nechtěli jsme se připravit o střídací okno ve druhé půli. V podstatě nebyl úplně fit a chtěli jsme s ním utkání hlavně rozběhnout,“ komentoval.

Nastoupil na jiné pozici, než dříve hrál, dobře si plnil obranné povinnosti. Postupem času se dostal na balon, má skvělý průnikový driblink, to skvěle dokázal při prvním gólu. Myslím si, že celkově to zvládl, chtěl bych od něj ale takových akcí ještě více,“ dodal na jeho adresu Trpišovský. Přesto je nejasné, zda dostane v napínavém závěru letošního ročníku další šance v základní sestavě. Trenérský štáb sešívaný je známý svými delšími aklimatizacemi nových hráčů a Pech tak zřejmě dostane výraznější minutáž až v nadcházejícím ročníku, kdy by se jeho talent mohl naplno rozvinout.

Měl by David Pech dostat v pražské Slavii výraznější prostor?