Trápení Baníku pokračuje, doma podlehl Teplicím. Zavinili jsme si to sami, zuřil Vrba

Tristní forma ostravského Baníku nebere konce. Slezané potřetí v aktuálním ročníku ztratili body a po matném výkonu prohráli doma s Teplicemi.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Ostravský Baník chtěl proti Teplicím nastoupit na vítěznou vlnu. Po ostudné porážce proti olomoucké Sigmě a remíze v pražském Ďolíčku totiž před týdnem jasně pokořil Zlín. Svěřenci Pavla Vrby však již po dvaceti minutách museli dohánět náskok hostujících Teplic. Po rohu se prosadil nikým neobsazený obránce Jan Knapík. Baník dokázal vyrovnat o osmnáct minut později, kdy se po centru hlavou prosadil Nemanja Kuzmanović.

Domácí byli na začátku druhé půle aktivnější, přesto se jim nepodařilo ani jednu ze slibných šancí přetavit ve vedoucí branku. Naopak v 80. minutě se pohlednou brankou prezentoval senegalský záložník Abdallah Gning, jehož branka rozhodla o konečném výsledku 2:1. Viditelně zklamaný trenér Baníku Pavel Vrba navíc po utkání přiznal, že porážku způsobily spíše chyby jeho svěřenců než výkon soupeře.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Zápas se lámal za stavu 1:1. Měli jsme tři, čtyři situace, kdy jsme měli dát druhý gól, bohužel nedali, a koledovali jsme si o to sami. Pak přichází trest, potrestali jsme se sami za vlastní nemohoucnost,“ přiznal na tiskové konferenci zkušený stratég, který usedl na lavičku Ostravy teprve před několika týdny. „Tím určitě nechci snižovat výkon Teplic, ale dneska jsme si to zavinili sami naší špatnou koncovkou,“ pokračuje.

Opakující se chyby, kroutil hlavou Vrba

Podle Vrby se navíc chyby v defenzivě opakují. „Už minule se Zlínem jsme inkasovali gól po rohu. Dnes nám ho dal snad nejvyšší hráč na hřišti, ale pokud ho budete bránit tak, jak jsme ho bránili my, je to pro něj jednodušší,“ doplnil s tím, že nyní se musí jeho svěřenci náležitě připravit na náročné utkání v Jablonci. Naopak trenér Teplic Jiří Jarošík byl s výkonem svých hráčů spokojen.

Potvrdili jsme zlepšující se formu. Předvedli jsme pár akcí, ale bylo jich málo. Měli bychom více hrát nahoru, musím ale zase hráče pochválit za bojovnost,“ přiznal a jedním dechem dodal, že Baník si ve druhé půli vytvořil značný tlak. „Měli jsme štěstí, podržel nás gólman Mucha. Pak Trubač předvedl krásnou akci před druhým gólem. Chtěl bych od nás takových akcí ale více. Jsem rád, že to dnes rozhodlo v náš prospěch,“ zakončil.

Dokáže Baník zvítězit za týden proti Jablonci?