Tomáš Vaclík potřebuje vychytat nulu. Dostane se na hranici sta čistých kont

Zdroj fotografie: mundodeportivo.com

Fotbalový brankář Tomáš Vaclík je těsně před velmi zajímavým a také důležitým milníkem ve své kariéře. Aktuálně má na kontě 99 nul a česká na tu svou. Ta mu dokáže otevřít dveře do Klubu ligových brankářů.

Každá nula je pro fotbalového brankáře pochopitelně velkým úspěchem. A s každým dalším zápasem se může jich počet zvyšovat, až se brankář přiblíží k magické hranici, kterou je stovka vychytaných čistých kont. K tomuto milníku ve své kariéře se právě přiblížil brankář Tomáš Vaclík. Když jeho Sevilla remizovalas s Barcelonou 0:0, dosáhl ve své kariéře na 99 čisté konto. A tak čeká už jenom na jedno jediné, aby mohl dosáhnout tolik očekávané stovky.

Zdroj fotografie: zimbio.com

Vstup do unikátního klubu

Pokud český brankář vychytá sto nul, je to nejenom významný důvod k oslavě, jelikož to potvrzuje jeho kvality a formu. Je to také chvíle, kdy se mu otevřou pomyslné brány do unikátního Klubu ligových brankářů. Do něho se nedostane jenom tak někdo, jelikož podmínkou vstupu do tohoto klubu je vychytat nejméně sto nul. A není moc brankářů, kterým se to zatím povedlo.

Možná ještě letos

Tomáš Vaclík má velkou šanci vychytat svou jubilejní svou nulu ještě letos. A to z důvodu, že Sevilla, jejíž branku hájí, má před sebou ještě mnoho zápasů. Do konce španělské ligy zbývá osm kol a Sevilla má ještě jeden zápas k dobru. Je tak velká pravděpodobnost, že Tomáš letos na jubilejní nulu skutečně dosáhne. A také se bude moci těšit z dobrého umístění svého klubu, který je aktuálně na třetím místě.

Zdroj fotografie: sevillafc.es

Jenom 22 gólmanů

A proč je Klub ligových brankářů natolik elitní? Jelikož dosáhnout stovky nul se nepovede jenom tak každému. Aktuálně je v klubu 22 brankářů. Tím posledním, který do něho vstoupil, byl Tomáš Grigar, kterému se povedlo svou stou nulu vychytat nedávno. Tím nejvýraznějším členem tohoto klubu je zcela určitě Petr Čech, který má na kontě 248 nul, což je číslo, které se jeví jako nedosažitelné a jenom těžko se mu někdo dokáže výrazně přiblížit.