Tomáš Sivok po vyřazení Českých Budějovic ukončil kariéru

                   

Tomáš Sivok je ve světě fotbalu známé jméno. Mimo jiné i proto, že jde o bývalého kapitána naší fotbalové reprezentace. Po vyřazení ligových Českých Budějovic tento hráč oznámil ukončení své fotbalové kariéry.

Tomáš Sivok je nejenom bývalým fotbalovým reprezentantem, ale je už také bývalým ligovým hráčem. To druhé ale platí jenom krátkou chvíli, jelikož tento známý a kvalitní fotbalista hrál na konci své kariéry za České Budějovice. Po jejich vyřazení v ligové nadstavbové skupině o Evropu Sivok oznámil, že to byl nejenom jeho letošní ligový zápas, ale že to byl poslední zápas jeho kariéry, kterou se tímto rozhodl ukončit. Vzhledem k tomu, že Budějovicím poslední zápas nevyšel, nebylo loučení úplně dle představ, ale takový už je fotbal.

iZdroj fotografie: ajansspor.com

Měl bohatou kariéru

Kariéra Tomáše Sivoka byla skutečně bohatá a zajímavá. Pokud jde o českou ligu, tak v ní odehrál celkem 134 utkání. A to jenom ve dvou klubech, jelikož v rámci naší ligy působil ve Spartě a logicky také v Českých Budějovicích, ve kterých ukončil kariéru. Pyšnit se může také třemi ligovými tituly, které dokázal získat se Spartou.

Jeho zahraniční angažmá už je o poznání zajímavější, a to minimálně pokud jde o kluby, jejichž dres oblékal. Jednalo se o Udine, Besiktas Istanbul, stejně jako oblékal dres Maccabi Petah Tikva nebo Bursasporu. Opomíjet pochopitelně nejde ani jeho angažmá v české reprezentaci, kde si také vysloužil post kapitána. Za naši reprezentaci odehrál Sivok celkem 64 utkání, během kterých se mu povedlo vstřelit pětici gólů.

iZdroj fotografie: 90min.com

U fotbalu chce zůstat

I když Tomáš Sivok kariéru fotbalisty oficiálně ukončil a za České Budějovice ani za jiný tým jako klasický hráč nenastoupí, chce u fotbalu i nadále zůstat. Zda se mu to podaří a na jaké pozici, to ukáže až čas. Připomeňme, že na začátku jarní sezony se Sivok pokoušel o koupi jihočeského klubu, ale prodej nakonec nedopadl.

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články