Tomáš Řepka půjde do vězení

Tomáš Řepka to v posledních měsících opravdu nemá jednoduché. Kromě zranění během zápasu 1. B třídy v barvách „béčka“ Hostivaře a nepříliš působivým číslům z prodeje jeho kalendáře a poslední knihy přišla další krutá rána. Bývalý stoper pražské Sparty a West Hamu United se nedávno odvolal proti rozsudku, který mu určil patnácti měsíční pobyt ve vězení. Bohužel se tento akt naprosto minul účinkem, který si známý bouřlivák zřejmě představoval. Odvolací soud totiž s přihlédnutím ke všem skutečnostem zvýšil trest odnětí svobody na dva roky. Co vlastně Řepka provedl a má ještě vůbec nějakou naději, že bude moci dál pobývat na svobodě?

Zpronevěra automobilu

Tomáš Řepka byl obviněn ze zpronevěry svého luxusního automobilu v roce 2016. V té době totiž prodal „svůj“ mercedes za 1,2 milionu korun, který přitom už nějakou dobu nevlastnil. Pravým vlastníkem byla společnost K & H. Jenže Řepka, který tehdy bojoval s exekucemi, akutně potřeboval značnou finanční záplatu. Proto využil nájemní smlouvy, jíž se zmíněnou společností uzavřel, a vůz i nadále vydával za svůj majetek. Kupující na tento fakt sice upozornil, nicméně dodal, že nebude problém na ni vozidlo během dvou až tří měsíců přepsat. Pokud by se tak nestalo, měl ženě do roka utržené peníze vrátit. To ovšem neučinil.

Internetové útoky na bývalou partnerku

Další prohřešek, za který byl vysloužilý sportovec souzen, byly drsné internetové útoky na jeho bývalou manželku Vlaďku Erbovou, se kterou dokonce přivedl na svět potomka. Tohoto přečinu se měl dopustit ve spolupráci se svou současnou partnerkou Kateřinou Kristelovou, která ovšem vyfasovala mnohem benevolentnější trest. Řepka je dále veřejně obviňován ze špatné morálky v otázkách placení alimentů, nicméně tato věc nebyla předmětem vleklého soudního řízení, které nakonec vyznělo v neprospěch Řepky.

Ten si bude muset odsedět dlouhé dva roky ve vězení a momentálně už neexistují žádné kličky, které by mu dokázaly pomoci. Rozsudek je totiž pravomocný. Smutný konec jednoho z nejslavnějších fotbalistů české moderní historie, který na sebe celý život strhává pozornost spíše svými otřesnými činy než talentem. O dalším vývoji této ostře sledované kauzy vás samozřejmě budeme informovat. Jedno je ovšem jasné – milovaný fotbal si teď Řepka dlouhou dobu nezahraje. Pokud samozřejmě nenastane podobná situace jako například ve filmu Trestná lavice s Adamem Sandlerem.

Foto: skysports.com