Tolik peněz nemáme. Trpišovský otevřeně promluvil o přestupové politice Slavie – SportyŽivě

Tolik peněz nemáme. Trpišovský otevřeně promluvil o přestupové politice Slavie

340 milionů korun. Takový je součet přestupových částek pěti nejdražších hráčů, které kdy získala pražská Slavia. Není divu, že všechny z nákladných přestupů se uskutečnily v posledních třech letech, kdy sešívaní sbírali úspěchy jak v domácí soutěži a ligovém poháru, tak na evropské scéně. Drahé nákupy jsou však podle trenéra Jindřicha Trpišovského minulostí.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Kouč pražské Slavie Jindřich Trpišovský promluvil o přestupové politice svého klubu po prohře s nizozemským Feyenoordem, který dlouhodobě sází na příchody hvězd ze zahraničí. Proti Slavii nastoupilo v základní sestavě hned šest cizinců, další tři se pak objevili na lavičce náhradníků. „Dlouhodobě je to cesta. Otázka ale je, kdo a jak si to může v téhle chvíli dovolit. Nestačí jen hráče přivést, ale je potřeba se o něj umět i postarat,“ míní Trpišovský.
Ten zmínil i dnes jednadvacetiletého Brazilce Joaa Filipeho, kterého si sešívaní před dvěma lety vyhlédli jako budoucí hvězdu a zaplatili za něj podle odhadů zhruba 10 milionů korun. Filipe však v Edenu neuspěl, za A-tým nastoupil pouze jednou a dnes působí v třetiligovém Rakovníku. „Pro hráče, jako byl například Joao Felipe, je to těžký přechod,“ ví Trpišovský, podle kterého šlo pro mladého Brazilce o příliš velký skok v kariéře.


iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Hráči jako on často přichází například přes Portugalsko. Takoví hráči hůře snáší, když jsou sami, potřebují tady být více než ve dvou nebo ve třech,“ nastiňuje možný úspěšný scénář. Přesto jsou podle něj velké přestupy ze zahraničí, které převyšují částku padesáti milionů korun nedosažitelné. „Skautuje se dnes v podstatě celý svět,“ prohlásil na tiskové konferenci trenér, který na lavičce sešívaných získal tři mistrovské tituly.

Dva miliony euro za přestup je ale pro Slavii dlouhodobě nedosažitelná částka, i když samozřejmě nejsem finanční ředitel,“ tuší Trpišovský, podle kterého je náročné také představit českou nejvyšší soutěž jako atraktivní. „Další věc je dostat hráče do české ligy, je toho hrozně moc, ale samozřejmě je to cesta. Za poslední dobu jsme přivedli spoustu hráčů ze zahraničí, musí se ale sejít kvalita, dostupná cena, a tak dále,“ uvedl.


iZdroj fotografie: Reuters

Je toho hodně, u Alexe Baha i Aihama se nám to ale daří, je to cesta,“ prohlásil na adresu dvou nedávných přestupů ze zahraničí, které se sešívaným povedly. Obránce Alexandra Baha získala Slavie jako náhradu po odchodu Vladimíra Coufala do anglického West Hamu za zhruba 1,7 milionů eur, tedy 44 milionů korun. Třiadvacetiletý člen širšího kádru dánské reprezentace se však rychle aklimatizoval a patří mezi důležité stavební kameny sestavy.

Do základní sestavy se začíná prosazovat také letní posila ze švédského Hackenu Aiham Ousou, za kterého sešívaní zaplatili zhruba 15 milionů korun. Výkony jednadvacetiletého reprezentanta nasvědčují, že také jeho příchod byl pro kádr úřadujícího českého mistra pozitivním krokem.

Zdroj: SK Slavia Praha, Transfermarkt

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 639 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit